Kamuoyu.org

İran Genelkurmay Başkanı Bakıri Açıkladı

İran Genelkurmay Başkanı Bakıri Açıkladı
  • DÜNYA
  • 17 Ağustos 2017
  • İran Genelkurmay Başkanı Bakıri Açıkladı için yorumlar kapalı
  • 124 KEZ OKUNDU

Tümgeneral , yaptığı açıklamadaTürkiye’deki temaslarına ilişkin, iki ülkenin terörle mücadelede istihbarat paylaşımı ve operasyonel işbirliği yapacağını ifade etti.

devlet televizyonuna konuşan Tümgeneral Bakıri, İslam Devrimi sonrası genelkurmay başkanlığı seviyesinde ilk kez ’dan ’ye ziyaret yapıldığını hatırlatarak, ziyaretin İran Lideri Ayetullah Hamaney’in onayıyla gerçekleştiğini ifade etti.

Askeri işbirliği ve sınır güvenliği konusunda iki ülkenin çok iyi mutabakatlar sağladığını söyleyen Bakıri,”Ortak eğitim ve öğrenci takası konusunda mutabık kaldık. İki ülke donanması karşılıklı olarak birbirinin ülkesini ziyarete edecek. Askeri tatbikatlarda gözlemci bulunduracak” diye konuştu.

İranlı General, “Askeri, savunma ve güvenlik alanındaki birçok konunun temeli Türkiye ziyareti kapsamında atıldı ve bu süreç devam edecek” dedi.

İşbirliğinin Devam Etmesi İçin
Mevkitaşı Orgeneral Hulusi Akar’ı “işbirliğinin devam etmesi için” İran’a davet ettiğini söyleyen Bakıri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da yakında İran’ı ziyaret edeceğini sözlerine ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ