Kamuoyu.org

İş Yerleri ve Evler Su Altında Kaldı

İş Yerleri ve Evler Su Altında Kaldı
  • GÜNDEM
  • 23 Ağustos 2017
  • İş Yerleri ve Evler Su Altında Kaldı için yorumlar kapalı
  • 135 KEZ OKUNDU

 

Bir saat boyunca aralıksız yağan nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı. ’ta yaşanan bu olayda vatandaşlar su altında kalan araçlarına yüzerek ulaşmaya çalıştılar.

Zonguldak merkezde ve Kozlu ilçesinde şiddeti yağmur nedeniyle iş yerleri ve evler su altında kaldı ve yollarda biriken yağmur suları nedeniyle sürücüler araçlarıyla ilerlemekte zorluk yaşadı. Alaplı’da da mevsimlik çalışmak için gelen işçilerin bulunduğu çadırları su bastı.

YÜZEREK ARAÇLARINA ULAŞMAYA ÇALIŞTILAR

İlçelerde ve merkezde etkisini uzun süre kesintisiz gösteren nedeniyle araçlar, evler ve iş yerleri su altında kaldı. Bunun üzerine araçlarını kurtarmak isteyen vatandaşlar araçlarına yüzerek ulaşmaya çalıştı. Zonguldak’ın ’nde de 4 araç sular altında kaldı. Bunun üzerine etraftaki vatandaşların yardımıyla 4 araçtan 3’ü sular altından kurtarılırken 1 araç da sular altında kaldı. Su altında kalan otomobile yüzerek ulaşan vatandaşlar aracı hareket ettiremeyince yine yüzerek güvenli bir alana çıktı.

İLÇEDE KRİZ

Belediye tarafından yapılan çalışmalar sonrasında sular tahliye edilerek yollar ulaşıma açıldı.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın yaptığı açıklamaya göre, sağanak yağışın özellikle Müftü ile Bölücek mahallelerinde etkili olduğunu söyledi.

İlçede kriz masası oluşturulduğunu anlatan Uysal, “Başkan yardımcılarımız ve tüm ekiplerimiz şu an alanda çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak için adeta seferberlik ilan ettik. Müftü Mahallesinde bazı araçlar, ev ve iş yerlerini su bastı yine Bölücek Mahallesinde ulaşımda bir süre aksaklıklar yaşandı. Üzücü bir olay ile karşı karşıya gelmedik. Her noktaya müdahale edebilecek ekiplerimiz alanda çalışmalarına devam etmektedirler. Dere yatakları ise yine kontrolümüz altında.” diye konuştu.

HEYELAN TEHLİKESİ YAŞANDI

Aşırı yağış nedeniyle Zonguldak-Ereğli ile Ereğli-Alaplı karayollarının bazı bölümlerinde heyelan yaşandı. Yola düşen kaya parçaları nedeniyle yollarda tek şerit halinde ulaşım sağlandı, normale dönmesi için karayolları ekipleri güzergahta temizlik çalışması yaptı.

’ne bağlı ekipler de ilçenin belirli noktalarında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbir aldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ