Kamuoyu.org

İspanya’dan Sonra Şimdi de Almanya

İspanya’dan Sonra Şimdi de Almanya
  • DÜNYA
  • 06 Ekim 2017
  • İspanya’dan Sonra Şimdi de Almanya için yorumlar kapalı
  • 163 KEZ OKUNDU

’nın en zengin eyaletlerinden biri olan ’da faaliyetlerine devam eden Partisi, ’da ki Katalanların isteklerinden etkilenerek Almanya’dan ayrılarak bağımsızlıklarını ilan etmek için çalışmalar başlattı.

, Almanya‘dan ayrılmak için bağımsızlık çalışmalarına başladı. ve İspanya‘dan sonra Almanya da önümüzdeki günlerde tartışmalarının odağında olacak.

Bavyera Partisi’nin resmi Facebook hesabından yapılan açıklamada, ‘ ‘Bavyera’nın özgürlüğü, Bavyera’nın ‘nden ayrılması bizim meşru hakkımızdır!” ifadelerine yer verildi. Ayrılıkçı Bavyera Partisi, Bavyera’nın sahip olduğu zenginliğin Almanya ile paylaşılmasına karşı çıkıyor. Bavyera’nın şimdiden Katalonya’daki gelişmelerin etkisi altına girdiği belirtiliyor.

REFERANDUM TALEBİNE RET

Junge Welt gazetesinden Claudia Wangerin‘in haberine göre, ayrılıkçı Bavyera Partisi yakın gelecekte Avrupa Adalet Divanı’na başvurarak, Bavyera dilinin Almanca’dan başka bir dil olduğu konusunda bilirkişi raporu talebinde bulunacak. Geçtiğimiz yıl Bavyera’dan Anayasa Mahkemesi’ne yapılan bir dilekçeye yanıt veren mahkeme, Bavyera’nın Federal Almanya Cumhuriyetinden ayrılması konusunda referanduma gidilmesini reddetmişti.

MECLİS’TE NAZİ KRİZİ

Öte yandan seçimlerin ardından 24 Ekim’de ilk oturumunu yapacak Federal Alman Meclisi’nde kimin nereye oturacağı konusunda kriz yaşandı. Hür Demokratlar, Nazi yanlısı Almanya için Alternatif (AfD) milletvekillerinin yanına oturmaya itiraz etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ