Kamuoyu.org

İstanbul’da ‘Kurtkapanı’ Çalışmasının 7’incisi Gerçekleştirildi

İstanbul’da ‘Kurtkapanı’ Çalışmasının 7’incisi Gerçekleştirildi
  • GÜNDEM
  • 20 Temmuz 2017
  • İstanbul’da ‘Kurtkapanı’ Çalışmasının 7’incisi Gerçekleştirildi için yorumlar kapalı
  • 109 KEZ OKUNDU

polisi, suçluların yakalanması ve suçun engellenmesi için daha önce 6 kez düzenlenen çalışmasının 7’incisini gerçekleştirdi.

’nı kapsayan çalışmada, kara ve deniz yolundan giriş ve çıkışların tutulduğu öğrenildi. İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın yönettiği uygulama için bin 500 polis görevlendirildi.

köpek

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan tarafından planlanan ve yönetilen uygulama Anadolu Yakası’nda gerçekleştirildi.  “Kurtkapanı-7” olarak adlandırılan uygulama kapsamında  14 ilçede uygulama noktaları oluşturuldu. Şubelerde ve ilçelerde çalışan bin 500 polislerin görev aldığı çalışmada, Anadolu Yakası adeta ablukaya aldı. Kara ve deniz yolunda tüm giriş ve çıkışlarda kontrol noktaları oluşturuldu. Sabiha Gökçen Havalimanı ve iskelelere de ekipler yerleştirildi. Kadıköy, Üsküdar, gibi denize kıyısı olan ilçelerde deniz polisi görev aldı. Kıyıdaki yat ve tekneleri denetleyen deniz polisi, kıyıdan gözlem desteği de verdi. Uygulamada Havacılık Şube Müdürlüğü ekipleri de görev aldı. Polis helikopterleri, uygulama bölgesinde karşılıklı uçuşlar gerçekleştirildi. Uygulama noktalarından kaçmak isteyenle yerdeki birimlere iletildi.

Saat 13.00’da başlayan uygulamanın saat 15.00’de sonlandırılacağı öğrenildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ