Kamuoyu.org

İşte Android O’nun En Çok Merak Edilenleri

İşte Android O’nun En Çok Merak Edilenleri
  • TEKNOLOJİ
  • 22 Ağustos 2017
  • İşte Android O’nun En Çok Merak Edilenleri için yorumlar kapalı
  • 154 KEZ OKUNDU

Tüm Android telefonları baştan sona değiştirecek yeni sürüm ’nun telefonlara gelmesine çok az kaldı. Peki yeni işletim sisteminde sizi neler bekliyor?

Google‘ın mobil işletim sisteminin en yeni sürümünün adının olduğu artık kesin. Android O yayınlananmayı şu günlerde bekliyor. Gözler artık Google’da…

Telefonunuza Android Oreo geliştirici önizleme sürümünü yüklediyseniz veya Nougat kullanıyorsanız, güncellemeyi kurmak çok daha kolay. Ama öncelikle Google Pixel, Google Pixel XL, Nexus 6P, Nexus 5X veya Pixel C’den birine ihtiyaç var.

Google markalı telefonunuz yoksa hemen umutsuzluğa kapılmayın. Firma, Project Treble sayesinde Google Oreo’nun önceki güncellemelere göre çok daha fazla cihazı kapsayacağını söylüyor.

Picture in Picture (PiP) Modu

iPad’de ve bazı üçüncü parti launcher’larda zaten bulunan bu işlev, destekleyen uygulamaların bir başka uygulamanın üzerinde görünebilmesine izin veriyor. Büyük bir yenilik olmasa da, özellikle YouTube gibi uygulamalarda ekranı bölmeye göre daha rahat bir deneyim sunacağı açık.

Daha Hızlı Açılış

Kısıtlı Arka Plan Etkinlikleri

Bu pil tasarrufu işlevi, arka planda çalışan uygulamaların önem seviyesini düşürüyor. Yani pilinizin Android Nougat’a kıyasla daha uzun dayanmasını bekleyebilirsiniz.

Uyarlamalı Simgeler

Google, uygulamalar arasındaki görsel stili tutarlı hale getirmek için kurallarını biraz daha sıkılaştırdı. Yeni uygulama simgeleri, etkileşime göre hareket edebilecek.

Güçlü Ses Performansı

Android O, LDAC ve Sony’nin yüksek kaliteli Bluetooth ses codec’ini destekliyor. Geliştirici seçeneklerinde sesle ilgili birçok ince ayar yapabildiğimizi zaten görüyoruz ve gelecekte daha çok ayarın sunulmasını da bekleyebiliriz.

Yeni Yüz Simgeleri

Android Oreo ile birlikte Google, şekerleme şeklindeki yüz simgelerini sonunda terk ediyor ve yerine daha yuvarlak yeni simgeleri koyuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ