Kamuoyu.org

İşte Türkiye'nin tepkisini çeken fotoğraf… Fransa'dan Suriye açıklaması

İşte Türkiye'nin tepkisini çeken fotoğraf… Fransa'dan Suriye açıklaması
  • DÜNYA
  • 30 Mart 2018
  • İşte Türkiye'nin tepkisini çeken fotoğraf… Fransa'dan Suriye açıklaması için yorumlar kapalı
  • 90 KEZ OKUNDU

Suriye'nin kuzeyinde faaliyet yürütülen ve ana omurgasını terör örgütü PYD/YPG'nin oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri, YPG, YPJ ve Demokratik Halk Hareketi'nden oluşan Suriye heyetinin Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ziyaretinin öncesinde Elysee Sarayı girişinde çekilen fotoğrafı ortaya çıktı. Reuters'ın haberine göre 'dan "Suriye'nin kuzeyine yeni askeri operasyon planımız yok" açıklaması geldi.
İşte Türkiye'nin tepkisini çeken fotoğraf... Fransa'dan Suriye açıklaması

’nin tepkisini çeken Paris’teki Elysee Sarayı’nda gerçekleşen ziyarete, heyette PYD’nin eski eş başkanı ve Demokratik Halk Hareketi (TEV-DEM) eş başkanı Asya Abdullah, sözde Afrin Kantonu yürütme meclisi eş başkanı Hevin Reşîd, sözde dışilişkiler konseyi eş başkanı Siham Qiryo, sözde Yürütme Konseyi üyesi Faner Gaêt, Demokratik Suriye Güçleri’nin (DSG) sözde dışilişkiler sorumlusu Redur Xelil, terör örgütü YPJ sözcüsü Nesrin Abdullah ve Kuzey Suriye sözde özerk yönetimi Fransa temsilcisi Dr. Xalid İsa yer aldı. Yaklaşık 1 saat süren görüşmeden önce Suriye heyetinin sarayın girişinde çektirdiği fotoğraf paylaşıldı.

FRANSA’DAN SURİYE AÇIKLAMASI

Fransa’da Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndan bir kaynak, Fransa’nın Kuzey Suriye’de uluslararası DEAŞ’la mücadele koalisyonun faaliyetlerinden başka yeni bir askeri operasyon düzenleme amacında olmadığını açıkladı.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, dün Türkiye’nin arananlar listesinde bulunan Salih Müslim’in de çatısı altında faaliyet gösterdiği TEV-DEM’in Eş Başkanı Asya Abdullah’ın da aralarında bulunduğu bir heyeti Elysee Sarayı’nda kabul etmişti. Fransa’nın ’e asker göndereceği belirtilirken Macron’un terör örgütü YPG’ye destek garantisi verdiği öğrenilmişti.

Görüşmede Fransız askeri yetkililerin de yer aldığı belirtilmişti. Fransız basını Fransa’nın, Menbiç’e asker göndermeye hazırlandığını öne sürmüştü.

Ziyarette yer alan Asya Abdullah ve Nesrin Abdullah Şubat 2015’te de aynı sarayda eski Cumhurbaşkanı François Hollande ile görüşmüştü.

 

Erdoğan: Baktım garip garip açıklamalar yapıyor, frekansı yüksek bir cevap verdim

Kaynak: Hürriyet

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ