Kamuoyu.org

İzmir ilindeki Bombalı Saldırıyı HBDH (Halkların Birleşik Devrim Hareketi) Üstlendi

İzmir ilindeki Bombalı Saldırıyı HBDH (Halkların Birleşik Devrim Hareketi) Üstlendi
  • GÜNDEM
  • 02 Eylül 2017
  • İzmir ilindeki Bombalı Saldırıyı HBDH (Halkların Birleşik Devrim Hareketi) Üstlendi için yorumlar kapalı
  • 141 KEZ OKUNDU

’in Buca ilçesinde iki gün önce cezaevi otobüsüne yönelik düzenlenen bombalı ’ adlı örgüt tarafından üstlenildi.

Sol Portalı’nın aktardığına göre saldırıya ilişkin yapılan açıklamada, “31 Ağustos sabahı İzmir Buca’da, hapishane personelini taşıyan bir servis aracını bombaladık” denildi. İzmir’in Buca ilçesinde çöp konteynerine yerleştirilen bir , cezaevi servis aracı geçişi sırasında patlatılmış, 1’i ağır, 10 kişi yaralanmıştı. Bombanın el yapımı olduğu belirlenmişti.

Kimdir.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi kısaltılmış adıyla HBDH 12 Mart 2016’da sosyalist-komünist silahlı terör örgütlerinin Türkiye’ye karşı birleşmesi ile kurulan silahlı politik bir terör örgütüdür.

Daha önce bir çok defa bu terör örgütü hakkında ve Karadeniz’deki faaliyetleri hakkında bilgi vermiştim. Bu yazımda da verdiğim tüm bilgileri toplayıp sizlere sunacağım.

Peki HBDH’yi oluşturan o örgütler hangisi ?

Komünist-sosyalist düşünce yapısına sahip terör örgütleri olan TKP/ML, THKP-C/MLSPB, MKP, TKEP-LENİNİST, TİKB, DKP, Devrimci Karargah ve MLKP, PKK ile Türkiye’ye karşı birleşerek Halkların Birleşik Devrimci Hareketi’ni oluşturmuşlardır. Oluşumun kurulmasında etkili olan isim ise PKK’nın kolu olan KCK (Kürdistan Topluluklar Birliği) yürütme komitesi üyesi olan Cemil Bayık.

Bayık, Aralık 2015’de Türkiye’nin içinden ve dışından gelen örgütler ile ortak bir oluşumun kurulacağını ön gördüklerini ilan etmişler ve 12 Mart 2016 tarihinde HBDH’nin kuruluşunu sağlamışlardır. Örgütün kuruluşunu PKK’nın liderlerinden Duran Kalkan okudu. İlan metnini okuyan PKK yürütme komitesi üyesi Duran Kalkan oluşumun 12 Mart tarihinde ilan edilmesinin aynı günde gerçekleştirilen 12 Mart Muhtırası’nın 45., Kamışlı Olayı’nın 12. ve Gazi Mahallesi olaylarının 21. yıl dönümüne denk getirildiğini vurgulandı. İlan metninde ayrıca özgürlük, devrim, demokrasi ve sosyalizm kavramları için mücadele edileceği beyan edildi.

Bu terör örgütü kuruluşunda Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünü, büyümesini en güçlü savunan Türkçülük fikrini ‘ırkçılık’ adıyla değerlendirip bu fikirle mücadele edeceklerini deklare etmiş, silahlı eylemler gerçekleştireceklerini de bildirmiştir.

HBDH’NİN KARADENİZ’DEKİ SALDIRILARI !

Söz konusu terör örgütünün Doğu Karadeniz’de gerçekleştirdiği terör eylemleri:

Giresun Çaldağ 6 Mayıs 2016

HBDH terör örgütü Karadeniz’deki üstlendiği ilk saldırısı Giresun Çaldağ’daki saldırısıydı. Örgüt, 6 Mayıs 2016’da Giresun Çaldağ’daki Jandarma Karakolu’na saldırmış ve Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuşumuz Zafer Çalışkan’ı şehit etmişti.

Giresun Güce 15 Mayıs 2016

Terör örgütü HBDH, Giresun Güce’deki İlçe Jandarma Karakolu’na saldırdı. Örgütün teröristleri gördükleri sert karşılıktan sonra geri çekilmek zorunda kaldılar.

Gümüşhane – Trabzon karayolu 5 Haziran 2016

Söz konusu terör örgütü Gümüşhane – Trabzon karayolunda Torul’da Harmancık tüneli mevkiinde bir Jandarma aracına saldırı düzenledi ve 2 askerimizi şehit etti.

Giresun Dereli 11 Temmuz 2016

HBDH terör örgütü Giresun Dereli’de polisimize saldırı düzenledi, saldırıda 3 polisimiz yaralandı. Dereli’de iki ayrı yerde saldırı düzenlediler. İlki silahlı ikincisi ise bombalı saldırıydı.

Trabzon Maçka 19 Temmuz 2016

HBDH terör örgütü Trabzon Maçka’da yol kontrol noktasında saldırı düzenledi. Saldırıda 3 polisimiz şehit oldu. Bir sivil vatandaş 4 polisimiz yaralandı. Saldırıdan sonra terör örgütü ile Maçka halkı arasında sert çatışmalar yaşandı. Saldırı sonrasında polis,asker ve halk ortak operasyonlar düzenledi.

Gümüşhane Kürtün’de teröristler ile sıcak temas 05 Temmuz 2016

Teröristler ile Askerimiz arasında Gümüşhane Kürtün’e bağlı Üçtaş köyünde sıcak temas gerçekleşti. Teröristler ilk etapta vatandaşın aracını gasp etti. Askerlerimiz teröristleri takibe aldı ve teröristlerin aracı terk ettiğini gördü. Teröristlerin izini süren askerlerimiz Alaca Yaylası’na yakın bir noktada teröristler ile sıcak temas sağladı. Çatışmanın ardından askerlerimiz teröristlere ait 6 depo ve bir sığınağı tespit ederek imha etti.

Gümüşhane Kürtün’de terör deposu ele geçirildi 19 Temmuz 2016

Gümüşhane İl Jandarma Alay Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, sürdürülen operasyonlar kapsamında, Kürtün İlçesi kırsalında bölücü teröristlere ait depo ele geçirildi.

HBDH TERÖR ÖRGÜTÜNÜN KARADENİZ’DE İŞİNE ?

Söz konusu terör örgütü burada da yazdığım terör faaliyetlerini üstlenmiş durumdalar. Karadeniz’deki HBDH saldırılarını ilk analiz eden ve bu saldırıları HBDH’nin yaptığını ilk söyleyen benim. Burada üzerinde durduğum nokta ise HBDH’nin düşünce yapısı. Çünkü bu örgüt Karadeniz’den bir çok militan elde edebilecek ve destek görecek bir düşünce yapısına sahip. Daha önce de bir çok kez söylediğim gibi Karadeniz’den PKK’lı çıkmaz evet ancak sosyalist-komünist düşünce yapısına ve eylem mekanizmasına sahip bir çok kişi çıkabilir ve HBDH terör örgütüne destek verebilir ve destek veriyorlar da.

İlk analizlerizi giresunbulten.com adresinde Şanyü KURTKAYA imzasıyla yapmıştım. Daha sonra ise Şanyü KURTKAYA’nın ben yani Ercan KANDEMİR olduğunu deklare etmiştim. İşte giresunbulten.com ‘da yazdığım o önemli yazıların bağlantıları. Yazılarımı burada da yayınlayacağım.

Doğankent Yakınına İkinci Terör Saldırısı ! Barajı Patlattılar !
Adil Bülbül’ün Hesabını Vereceksiniz !
Giresun’da Karakola Saldırı ! Şehidimiz Var !
Şehidimiz Astsubay Kıdemli Başçavuş Zafer Çalışkan
Bu Saldırıların Sebebi Nedir ? Bu Hafta Bölgemizde 3. Terör Saldırısı !
Giresun Saldırısını HBDH Üstlendi ! Şanyü KURTKAYA haklı çıktı !..
KARADENİZ’İN DE ARTIK TERÖR ÖRGÜTÜ VAR
Güce Jandarma Karakoluna Yapılan Saldırıyı HBDH Üstlendi !
“Bu Saldırıların Sebebi Nedir ? Bu Hafta Bölgemizde 3. Terör Saldırısı !” başlığı ile 6 Mayıs 2016’da bir yazı yayınlamış ve terör saldırıların olası sebepleri üzerinde durmuştum. Belki de en önemli analizim budur:

Bölgemizde bu hafta bugünkü saldırıyla birlikte toplam üç saldırı gerçekleşti. Saldırıların yayla zamanının yaklaşmasına müteakip başlaması akıllara soru işaretleri getirdi.
MART AYINDA 8 TERÖR ÖRGÜTÜ TÜRKİYE’YE KARŞI BİRLEŞMİŞTİ

Geçtiğimiz Mart ayında sosyalist komünist sol örgütlerle PKK Türkiye’ye karşı birleşmişti. PKK’nın halk tabanında destek bulamadığı ama sol eğilimin az da olsa görüldüğü Karadeniz’de PKK bölgemize girme fırsatını bu birleşmeden bulmuş olabilir.
PKK, TKP/ML, THKP-C/MLSPB, MKP, TKEP-LENİNİST, TİKB, DKP, Devrimci Karargah ve MLKP terör örgütleri ‘Halkların Birleşik Devrim Hareketi’ adı altında birleşti.

TERÖR İLE KAÇ TANE MÜZAKERE MASASI KURULDU ?

Herkesin açıkça bildiği üzere para baronları PKK örgütü de dahil tüm örgütler ile iş birliği içerisine girebiliyor. Son yıllarda Karadeniz yayla koridoruna ilgi çoğaldı. Yaylalarımız bizim, Karadenizli hemşehrilerimizin ellerinden alınıp başta Araplar olmak üzere yabancılara satılmak, bundan rant sağlanmak isteniyor.

TERÖR SALDIRILARI KARADENİZ YAYLALARIYLA İLİŞKİLİ Mİ ?

Soru işaretleri beynimizde birbirini kovalıyor. Karadeniz yaylalarından Karadenizlilerin çıkarılmak istendiği aşikar. Buralardan rant sağlamak isteyen baronlar, bunlar elbette söz konusu terör örgütleri de olabilir, hemşehrilerimizi yaylalardan çıkartmak için, mevcut bölgeyi boşaltmak için saldırılar düzenletiyor veya düzenletiyor olabileceği akıllara gelmekte.

BU YIL YAYLALARA ERKEN ÇIKALIM

Kahpe sürüleri boş buldukları Karadeniz yayla koridoruna yerleşme çalışması içerisinde oldukları açık açık görülüyor. Dağlarımızı it, çakal, tilki sürülerinden arındırmak için Bozkurtların dağlarımıza çıkması gerekiyor. Bu nedenledir ki Yayla Sezonumuzu olandan daha erken başlatıp, yaylalarımızdaki evlerimize gitmemiz gerekiyor ve dağlarımıza sahip çıkmamız gerekiyor !

“Giresun Saldırısını HBDH Üstlendi ! Şanyü KURTKAYA haklı çıktı !..” başlığı ile 9 Mayıs 2016’da bir yazı daha yayınlamıştım ve saldırıları HBDH’nin yaptığı konusunda haklı çıktığımı belirtmiştim:

Ben Şanyü KURTKAYA (Ercan KANDEMİR- Açıklanmıştır). Çaldağ’da terör saldırı olduğu gün yani 6 Mayıs günü Giresun Çaldağ’daki saldırının pekala Halkların Birleşik Devrim Hareketi terör örgütünün yapabileceğini yaptığım analizde yazmıştım. Peki şimdi ne olacak ?

ÇALDAĞ SALDIRISINI HBDH ÜSTLENDİ !

Giresun Çaldağ’daki jandarma karakoluna düzenlenen roketatarlı saldırıyı, geçtiğimiz Mart ayında Türkiye’ye karşı birleşen aralarında PKK’nın da olduğu sosyalist komünist sol örgütlerden oluşan Halkların Birleşik Devrim Hareketi terör örgütü üstlendi !

HBDH terör örgütü şu açıklamayı yaptı:

 

“6 Mayıs günü öğleden sonra saat 16.30’da Giresun’a bağlı Çaldağ beldesi Jandarma karakoluna karşı militanlarımız tarafından bir eylem düzenlendi. Bu eylemde Karakol komutanı hedeflenmiş ve vurulmuştur. Yine Karakol nizamiyesi de vurulmuş ve burada üç Jandarma öldürülmüştür. Birçok aracın darbelendiği eylemde Karakol Komutanı ağır yaralanmış ve ardından ölmüştür.”

Peki o örgütlerin adı ne ?
İşte HBDH’yi doğuran o fuhşun terör örgütleri: PKK, TKP/ML, THKP-C/MLSPB, MKP, TKEP-LENİNİST, TİKB, DKP, Devrimci Karargah ve MLKP.

GÜNEYDOĞU’DA PKK KARADENİZ’DE HBDH !

Artık, Karadeniz’de daha etkin olacağa benzeyen, PKK’nın giremediği başta Karadeniz için kurulmuş bir terör örgütü ile karşı karşıyayız. Çünkü Karadeniz’den PKK’lı çıkmaz ama sosyalist komünist terör örgütlerine hizmet edecek yüzlerce kişi çıkabilir. Komünist sosyalist eğilimli kişiler HBDH’ye girerek başımıza bela açabilir ve nitekim açıyorlar da.

Yani PKK’nın giremediği Karadeniz’de artık HBDH var ve Türk Milleti’nin eskisinden daha uyanık olması gerekiyor ! Terörsüz Karadeniz için ise tek kurtarıcı düşünce Türkçülük’tür !

SALDIRILARI HBDH’NİN YAPABİLECEĞİNİ YAZMIŞTIM VE UYARMIŞTIM !

Saldırı olduğu gün yani 6 Mayıs günü yaptığım analizde Mart ayında sosyalist komünist sol terör örgütlerinin PKK ile Türkiye’ye karşı birleştiğini ve saldırıyı birleşmeden doğan HBDH’nin yapabileceğini duyurmuştum !

İşte o analizden bir başlık:

 

MART AYINDA 8 TERÖR ÖRGÜTÜ TÜRKİYE’YE KARŞI BİRLEŞMİŞTİ

Geçtiğimiz Mart ayında sosyalist komünist sol örgütlerle PKK Türkiye’ye karşı birleşmişti. PKK’nın halk tabanında destek bulamadığı ama sol eğilimin az da olsa görüldüğü Karadeniz’de PKK bölgemize girme fırsatını bu birleşmeden bulmuş olabilir.PKK, TKP/ML, THKP-C/MLSPB, MKP, TKEP-LENİNİST, TİKB, DKP, Devrimci Karargah ve MLKP terör örgütleri ‘Halkların Birleşik Devrim Hareketi’ adı altında birleşti.

Karadeniz yaylaları açık artırmaya çıkınca para baronlarının ağzının sulanabileceğini de analizimde yazmıştım ve demiştim ki :

 

TERÖR SALDIRILARI KARADENİZ YAYLALARIYLA İLİŞKİLİ Mİ ?
Soru işaretleri beynimizde birbirini kovalıyor. Karadeniz yaylalarından Karadenizlilerin çıkarılmak istendiği aşikar. Buralardan rant sağlamak isteyen baronlar, bunlar elbette söz konusu terör örgütleri de olabilir, hemşehrilerimizi yaylalardan çıkartmak için, mevcut bölgeyi boşaltmak için saldırılar düzenletiyor veya düzenletiyor olabileceği akıllara gelmekte.

Yaylalarımızı terörist keferelere bırakmamamız gerektiğini, dağlarımıza sahip çıkmamız gerektiğini ve yayla sezonunu erken açmamız gerektiğini de analizimde söylemiştim ve demiştim ki:

 

BU YIL YAYLALARA ERKEN ÇIKALIM
Kahpe sürüleri boş buldukları Karadeniz yayla koridoruna yerleşme çalışması içerisinde oldukları açık açık görülüyor. Dağlarımızı it, çakal, tilki sürülerinden arındırmak için Bozkurtların dağlarımıza çıkması gerekiyor. Bu nedenledir ki Yayla Sezonumuzu olandan daha erken başlatıp, yaylalarımızdaki evlerimize gitmemiz gerekiyor ve dağlarımıza sahip çıkmamız gerekiyor !

Yaptığım analizde haklı çıkmanın üzüntüsünü yaşıyorum, çünkü başımız eskisinden daha çok belada. HBDH, başta Rumlar olmak üzere Ermenileri ve Karadeniz’de ayrılıkçılık çıkartmak isteyen başka ırk mensuplarını da Karadeniz’in asıl sahibi Türkler’e karşı birleştirebilir ve kurtuluş savaşı yıllarındaki gibi karmaşaya bizleri sürükleyebilir.

DEVLET KARADENİZLİ TÜRKLERİN ELİNDEN TOPLADIĞI SİLAHI GERİ VERMELİ !

Bugün Karadenizli hemşehrilerimizin eğitimi en üst düzeyde. Eski yıllarda Karadenizli’nin elinden tüfeğini, silahını devletimiz almıştı. Ancak Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’da devletimize karşı bölücülük yapan dürzülerin ellerinde her türlü silah mevcut durumda.
Bu durumda hemşehrimizin kendilerini koruması gerekiyor. Pompalı tüfeklerle ve parabellum silahlarla olacak bir iş değildir bu. Terör örgütleri ile mücadele edilebilecek silahlar hemşehrilerimize lazımdır.

HALKIMIZ KANUNEN TERÖRİSTİ VURMA HAKKINI ELDE ETMELİ

Bugün kendisine silah doğrultan vatandaşımız kendini savunmak için kanunen terör örgütü mensubuna silahlı müdahale edemez durumda. O terör örgütü mensubu bir de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı çıkarsa vay vatandaşımın haline !
Devletimizi yöneticileri bir an önce harekete geçip meşru müdafaa yapması için vatandaşımıza, terör örgütü mensubuna gerekli olanı yapma hakkı vermelidir.

“KARADENİZ’İN DE ARTIK TERÖR ÖRGÜTÜ VAR” başlığıyla 10 Mayıs 2016’da bir yazı yayınlamıştım ve bu terör örgütünün Karadeniz’de başımıza açabileceği belalardan bahsetmiştim:

KARADENİZ’İN DE ARTIK TERÖR ÖRGÜTÜ VAR
Geçtiğimiz hafta Gümüşhane ve Giresun’da 3 terör saldırısı oldu.
Kürtün barajındaki saldırıda Adil Bülbül adlı vatandaşımız
Çaldağ’daki saldırıda Başçavuşumuz Zafer Çalışkan şehit oldu.
Saldırıyı herkes PKK’nın yaptığını zannederken ben bunun böyle olmadığını biliyordum.
Çünkü geçtiğimiz 6 Mart tarihinde bir çok sosyalist komünist terör örgütü PKK ile Türkiye’ye karşı birleşmişti. Ve bunun sonuçları da olacaktı.
PKK, yıllardır Karadeniz’e sızmak istemesine rağmen, hatta Karadeniz’in krokisini, planını çıkarmasına rağmen Karadeniz’e sızmayı başaramamıştı. Ve bu sızmayı Karadenizli birilerinden yardım almadan da yapamayacaklardı.
Ve dedim ki; ‘Karadeniz’den PKK’lı çıkmaz ancak sosyalist komünist terör örgütlerinden yüzlerce kişi çıkar.’
Bu komünist sol örgütler ile PKK’nın birleşiminden Halkların Birleşik Devrim Hareketi adlı terör örgütü kurulmuştu.
Evet, Çaldağ’daki terör saldırısını da bu örgüt, kısaltması HBDH olan Halkların Birleşik Devrim Hareketi adlı terör örgütü üstlendi.
GÜNEYDOĞU’DA PKK, KARADENİZ’DE HBDH VAR ARTIK !
Bu gayri meşru ilişkiden doğan HBDH önümüzdeki zamanda bizlerin başına büyük sıkıntılar açacaktır.
Karadenizliler olarak bizler artık eskisinden daha uyanık ve teyakkuzda olmak durumundayız.
Ben felaket tellalı değilim. Ben uyarıcı olma görevimi yerine getiriyorum ve sözümü Suriyeli bir mülteci kadının sözleriyle bitiriyorum.
‘Ülkemize bombalar yağardı. Biz ise evde sohbet eder, TV izler eğlenirdik. Taa ki o bombalar başımıza yağana dek… Aklımız o zaman başımıza geldi.’
Ben Ercan KANDEMİR, Gündem Yazar Şalpazarı ( www.gundemyazar.com) adresinin sahibiyim. Sizlere, Türkiye’ye sesimi duyurmaya, sizleri uyarmaya, başımıza gelebilecek tehlikeler hakkında sizlere bilgi veremeye ve önlemler alınmasını sağlamaya çalışıyorum. Bu sebeple sesimi güçlendirmeye çalışıyorum. Lütfen bu yazımı baştan sona dek okuyun. O zaman başımızda ne tür bir belanın olduğunu daha iyi anlayacaksınız. Sizler ve devletimizi yönetenler gerekli önlemleri şimdiden aldıkları taktirde bu iş kökünden hal olmuş olacak ve geleceğe güvenle yürüyeceğiz.
Terör konusunda alınabilecek önlemelre en iyi örnek oluşturacak olay ise Türkiye Cumhuriyeti devletimizi yönetenlerin, FETO terör örgütüne karşı 15 Temmuz 2016’daki darbe ve bozgunculuk girişiminden itibaren yürüttüğü mücadeledir. Tıpkı fetocular gibi PKK, HBDH gibi terör örgütü üyelerinin de devlet kademelerinden, kurumlardan temizlenmesi, inlerine girilmesi gerekiyor.

Kaynak:Ercan Kandemir https://www.gundemyazar.com/hbdh-halklarin-birlesik-devrim-hareketi-nedir-karadenizde-isi-ne/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ