Kamuoyu.org

Jim Mattis’ten John Bolton’a: Şeytanın vücut bulmuş halisin diye duydum!

Jim Mattis’ten John Bolton’a: Şeytanın vücut bulmuş halisin diye duydum!
  • DÜNYA
  • 30 Mart 2018
  • Jim Mattis’ten John Bolton’a: Şeytanın vücut bulmuş halisin diye duydum! için yorumlar kapalı
  • 133 KEZ OKUNDU


’nin ‘kuduz köpek’ lakaplı Savunma Bakanı , Eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın yerine getirilen ABD Başkanı ’ın son Ulusal Güvenlik Danışmanı ’ı Savunma Bakanlığı’nın girişinde karşılayarak takıldı ve “Duyduğuma göre şeytanın vücut bulmuş haliymişsin” dedi


Eski Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın yerine getirilen Bolton’ı, Savunma Bakanlığı’nın girişinde karşılayan Mattis, “Duydum ki, gerçekten de şeytanın vücut bulmuş haliymişsin ve seninle tanışmak istedim” dedi. Bolton, Mattis’in şakasına kahkahalarla yanıt verdi ve ikili birlikte kapıdan içeri girdi. 

Trump, Washington’ın yerleşik güç odaklarıyla ilişkilerini ve Kongre’deki parti dengelerini gözeterek Beyaz Saray’da kendine özgü bir yol çizmeye çalışırken kabinesi ve yakın çalışma ekibinde bugüne kadar 30’a yakın ismi değiştirdi.

Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın görevine 13 Mart’ta son veren ve yerine ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü Mike Pompeo’nun getirileceğini açıklayan Trump, daha iyi anlaşacağını düşündüğü isimlerle çalışma noktasında kararlı bir mesaj verdi.

22 Mart’ta da Ulusal Güvenlik Danışmanı Herbert Raymond McMaster’ın görevine son verdiğini duyuran Trump, bu göreve 9 Nisan’dan itibaren ABD’nin eski BM Daimi Temsilcisi John Bolton’ı getireceğini söyledi.

 

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ