Kamuoyu.org

Kansere yakalanma riskini azaltmanın yolları

Kansere yakalanma riskini azaltmanın yolları
  • SAĞLIK
  • 03 Nisan 2018
  • Kansere yakalanma riskini azaltmanın yolları için yorumlar kapalı
  • 109 KEZ OKUNDU


Kanser artık maalesef çağın vebası konumunda… Bilim insanlarına göre kanserden korunarak, sağlıklı bir yaşam sürmek beş ana şarta bağlı… Sigara içmemek, kiloyu dengede tutmak, düzenli egzersiz yapmak, sağlıklı beslenmek ve alkol kullanımını kısıtlamak


Bilim insanlarına göre sağlıklı yaşam, beş ana şarta bağlı… Bunlar sigara içmemek, kiloyu dengede tutmak, düzenli egzersiz yapmak, sağlıklı beslenmek ve alkol kullanımını kısıtlamak.

BU KURALLARA UYMAK KANSERE YAKALANMA RİSKİNİ YÜZDE 32 ORANINDA AZALTIYOR

Amerika’nın Sesi’nde yer alan habere göre; dünyanın dört bir yanından 340 bin katılımcıya ait verileri inceleyen İngiliz uzmanlar, bu beş şartı yerine getirenlerin, en yaygın kanser türleri olan akciğer, meme ya da bağırsak kanserine yakalanma riskinin yüzde 32 oranında azaldığını söyledi.

Seattle’daki Fred Hutchinson Kanser Araştırmaları Merkezi’nden Doktor Anne McTiernen, yağ, şeker ve tuz oranı yüksek gıdalara erişimin kolaylaşmasının şeker hastalığı ve obezite vakalarının artması anlamına geldiği uyarısında bulundu.

VÜCUDUNUZU TAKİP EDİN

Fast food’a erişimin çok kolay olması, beslenme alışkanlıklarını değiştirmeyi zorlaştırıyor. Kişilerin beslenmeyle ilgili seçim yaparken hükümet ya da gıda sektörünün ilk adımı atmasını beklememeli.

Uzmanlar kısaca bireylerin kendilerinin bilinçlenmelerini ve kendi vücutlarını takip etmelerini öneriyor.

Doktor McTiernan’a göre; araştırmalar obez bir kişiyi kilo vermeye ya da hiç egzersiz yapmayan birini daha aktif bir hayat sürmeye ikna etmenin kanser riskini azalttığını gösteriyor.

Kanser riskini arttıran gıdalar

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ