Kamuoyu.org

Katar Savunma Bakanının Ankaradan Kansız Savaş İlanı!

Katar Savunma Bakanının Ankaradan Kansız Savaş İlanı!
  • DÜNYA
  • 30 Haziran 2017
  • Katar Savunma Bakanının Ankaradan Kansız Savaş İlanı! için yorumlar kapalı
  • 104 KEZ OKUNDU

Resmi temaslarda bulunmak için Ankara’ya gelen Savunma Bakanı Körfez ülkelerinin ’a yönelik tutumunun kansız savaş ilanı olduğunu belirtti.

Katar Savunma Bakanı Halid Bin Muhammed el-Atiyye, ülkesinin içinde olduğu durumu kansız savaş ilanı olarak nitelendirdi.

Londra merkezli El-Arabi el-Cedid gazetesine konuşan Atiyye, Katar ile bazı ülkelerin içinde olduğu durumu kansız savaş ilanı olarak nitelendirdi. ”Vatandaşlara zarar vermek ve körfez ülkeler arasındaki bağı köreltmek amacıyla kara deniz ve hava sınırlarının kapatılması nasıl izah edilebilir?” dedi.

Ülkesinin terör gruplarını deseklediği iddialarının yalan olduğunu belirten Atiyye, yürütülen karalama kampanyasının, ”Katar’ın şeytanlaştırılmasının” amaçlandığını ifade etti.

Atiyye, bugünkü ziyareti hakkında konuştu. Katar ile Türkiyenin tarihi bağları olduğunu söyleyen Atiyye, ziyaretinin iki ülke arasındaki savunma iş birliğinin iyi olacağını belirtti.

Atiyye, ülkesinin ile de terörle mücadele içinde olduğunu belirtirken askeri üssünün kapatılmasının söz konusu olmadığını söyledi.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ