Kamuoyu.org

Katar’dan 80 Ülkenin Vatandaşlarına Vize Serbestisi

Zehra DOST

Zehra DOST

Sanat-Kadın-Moda-Türk Kültür ve Sanatları
  • DÜNYA / GÜNDEM / Zehra DOST
  • 09 Ağustos 2017
  • Katar’dan 80 Ülkenin Vatandaşlarına Vize Serbestisi için yorumlar kapalı
  • 264 KEZ OKUNDU

Yükselen trend olmaya devam eden petrol rezervleriyle bir anda yüzü değişen zenginliği dillere destan olan ’dan serbestisi.

Turizm Otoritesi, Katar Hava Yolları ve İçişleri Bakanlığı yetkilileri ile başkent Doha’da ortak basın toplantısı düzenledi.

Kadınlara kıyafet serbesti olan, egzotik ‘yla Maldivleri yaşatan bu güzel  ülke için toplantıda konuşan Turizm Otoritesi Turizm Geliştirme Sektörü Başkanı Hasan el-İbrahimi, Katar yönetiminin, 80 ülkeye vize muafiyeti getirerek turizm alanında tarihi bir değişim gerçekleştirdiğini söyledi.

Vizeden muaf olacak ülkelerin belirli kriterlere göre seçildiğini dile getiren İbrahimi, incelemelerin devam ettiğini ve listeye aşamalı şekilde yeni ülkelerin ekleneceğini aktardı.

Hamed Uluslararası Havalimanı Pasaport Kontrol Müdürü Albay Raşid el-Mezrui ise vize serbestisi verilen ülke vatandaşlarının, Katar’a girişleri sırasında herhangi bir ücret ödemeyeceğini belirtti.

Mezrui, söz konusu ülkelerin, yolcuların güvenlik ve ekonomik açıdan değerlendirilmesinin yanı sıra İçişleri Bakanlığı’nın Hamed Havalimanı’nın kuruluşundan bu yana edindiği tecrübeye göre seçildiğini vurguladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ