Kamuoyu.org

Katarlı Hacı Adaylarına İzin Çıktı

Katarlı Hacı Adaylarına İzin Çıktı
  • DÜNYA
  • 17 Ağustos 2017
  • Katarlı Hacı Adaylarına İzin Çıktı için yorumlar kapalı
  • 134 KEZ OKUNDU

, Katarlı hacı adaylarının önceden elektronik izin almadan ülkeye girebileceklerini, masraflarının ise Kral Selman bin Abdülaziz tarafından karşılanacağını duyurdu.

Katarlı hacı adaylarına izin çıktı. Suudi Arabistan haber ajansı SPA’ya göre, Kral Selman, Veliaht Prens  Muhammed bin Selman’ın, vatandaşlarının hac farizasını yerine getirmek için  Selva Sınır Kapısı’nı kullanmaları yönündeki önerisini kabul etti.

Kral Selman’ın, Katar’da yönetimdeki Al Sani ailesinin bir üyesi olan  ve Cidde’deki Es-Selam Sarayı’nda Veliaht Prens tarafından kabul edilen Şeyh  Abdullah bin Ali bin Abdullah bin Casim Al Sani’nin sayesinde  teklifi kabul ettiği belirtildi.

Buna göre Kral Selman, Katar vatandaşlarının elektronik izin almaksızın Suudi Arabistan topraklarına girebilmesini onayladı.  Kral, Demmam kentindeki Kral Fahd Uluslararası Havalimanı ile El-Ahsa  Uluslararası Havalimanı’ndan alınmaları ve her türlü masrafları karşılanmak üzere  Cidde’ye götürülmeleri için Suudi Arabistan Havayollarına ait uçakların Katar  Havalimanı’na gönderilmesi yönünde talimat verdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ