Kamuoyu.org

Kazdağları’nda Orman Yangını!

Kazdağları’nda Orman Yangını!
  • GÜNDEM
  • 09 Ağustos 2017
  • Kazdağları’nda Orman Yangını! için yorumlar kapalı
  • 155 KEZ OKUNDU

’in Edremit ilçesinde, ’nın en önemli bölgelerinden biri olan Şahinderesi Kanyonu yakınlarında 4 ayrı noktada yangını çıktı.

Balıkesir‘in Edremit İlçesi‘nde, Kazdağları’nın en önemli bölgelerinden biri olan Şahinderesi Kanyonu yakınlarında orman yangını çıktı. 30 Haziran’da yine Kazdağları‘nda çıkan ve kundaklama olarak kayıtlara geçen yangında olduğu gibi, bu sefer de yangın 4 ayrı noktadan başladı.

YANGIN SÖNDÜRME UÇAKLARI VE HELİKOPTERLER MÜDAHALE EDİYOR

Kazdağları’nın en önemli bölgeleri arasında bulunan Şahinderesi Kanyonu yakınlarında, orman yangını çıktı.  Mahallesi’nin yukarı kısımlarında bulunan Şahinderesi Kanyonu bölgesindeki yangına 2 yangın söndürme uçağı, 4 , 24 ve 2 ile müdahale edilmeye başlandı. 4 ayrı noktada aynı anda çıkan ve kundaklama şüphesi bulunan yangını söndürmek için bölgedeki çalışmalar aralıksız sürüyor.

YANGIN 4 AYRI NOKTADA ÇIKTI

Balıkesir Orman Bölge Müdürü Metin Kırcı, “Altınoluk Mahallesi’nin üst kısımlarında Kazdağları ormanlarının Şahindere Kanyonu Mevkii’nde 4 ayrı noktada orman yangını çıktı. İhbarın ardından hemen harekete geçildi ve ilk müdahaleyi 6 dakika içinde helikopterle yaptık. Bölgeye 2 yangın söndürme uçağı, 4 helikopter, 24 arazöz ve 2 dozer sevk edildi. Çok büyük alanda etkili değil, ancak 4 ayrı noktada olması ve rüzgar işi zorlaştırıyor. Ekiplerimiz aralıksız çalışıyor” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ