Kamuoyu.org

Kemal Kılıçdaroğlu Ve CHP nin Başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü Son Durak İstanbulda

Kemal Kılıçdaroğlu Ve CHP nin Başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü Son Durak İstanbulda
  • DÜNYA / GÜNDEM
  • 09 Temmuz 2017
  • Kemal Kılıçdaroğlu Ve CHP nin Başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü Son Durak İstanbulda için yorumlar kapalı
  • 261 KEZ OKUNDU

lideri Kılıçdaroğlu ’nün 24. gününde İstanbul’a girdi. Kılıçdaroğlu bugüne kadar 397 kilometre yol katetti. mitinginde 3 Milyon insan olacak diyenlerde var 100 Bin insan bile gelemeyecek diyenler var ,Şu bir gerçek ki katılım oldukça yoğun olacak gibi görünüyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 11.00’de Çayırova mevkiinde bulunan İstanbul  tabelasının önünden geçerek İstanbul sınırlarına giriş yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü’nün 24. gününde yürüyüşe başlamadan önce açıklama yaptı.

‘Son derece mutluyum, huzurluyum’

Kılıçdaroğlu, “Bugün Kocaeli’den ayrılıyoruz. İstanbul’a giriyoruz. Son derece mutluyum, huzurluyum. Kimsenin burnu kanamadan uzun bir yolculuğu katedip İstanbul’a girmiş olacağız” dedi. Kemal Kılıçdaroğlu, “Ayı 9’unda, pazar günü bu yürüyüşü sonlandırmış olacağız. Ancak adalet arayışımızı değil, adalet arayışımız devam edecek” diye konuştu.

Avrupa Parlamentosu’nun kararını değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Buradan Avrupa Parlamentosu’na seslenmek isterim. Biz herkes için adalet istiyoruz, sizden de adalet istiyoruz. Türkiye sadece iktidar partisinden ibaret değildir. Türkiye’de bir adalet yürüyüşü yapıyoruz, 10 binler var. Referandum yaptık. Yüzde 50’den fazlası demokrasi istiyor bu ülkenin. Dolayısıyla AB ile ilişkilerin askıya alınması değil daha sağlıklı ve tutarlı sürdürülmesi gerekiyor. Bu konuda umarım bizim adalet arayışımıza da destek vererek Türkiye’ye olan ilişkilerin devamı yönünde karar alırlar. Adalet sadece Türkiye için değil bütün insanlık için geçerli olan bir kavramdır. Avrupa Parlamentosu da adil davranarak Türkiye’ye olan ilişkileri sürdürme yönünde karar alır” şeklinde konuştu.

Habertürk’e konuşan Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Son derece mutluyum, güzel bir atmosferde adalet için yürüdük. Bu yürüyüşü gerçekleştirebileceğimi başlangıçta düşünememiştim. Gandi’nin rekorunu kırmak güzeldi”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ