Kamuoyu.org

Kılıçdaroğlu İmzayı Attı

Kılıçdaroğlu İmzayı Attı
  • GÜNDEM
  • 04 Temmuz 2017
  • Kılıçdaroğlu İmzayı Attı için yorumlar kapalı
  • 110 KEZ OKUNDU

CHP Genel Başkanı , referandumda YSK’nın mühürsüz oy pusulası kararına ilişkin hazırlanan itiraz dilekçesini imzalayarak ’e başvuracaklarını açıkladı.

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nün 20. günü öncesi gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu “YSK’nın aldığı karar gereğiyle şaibeli bir hale geldi, AİHM’e dilekçemizi hazırladık. İlk imzamı da atıyorum. Bugün dilekçeler gönderilecek. Ve CHP şaibeli içim AİHM’e başvuruyor” dedi.

Kılıçdaroğlu yürüyüş öncesinde İzmit’te şehitlik ziyaretinde bulundu, dua etti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Dün çok sıcaktı, bugün daha iyi bir atmosferde yürüyüşümüzü gerçekleştirmiş olacağız. İzmit’in efsane belediye başkanı Leyla Atakan’ı ziyaret ettik, mezarlarında dua okuduk. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Adalet Yürüyüşümüzü yapıyoruz, bu artık toplumun her kesimi tarafından hissediliyor. 20 Temmuz’dan sonra Türkiye süratle bir parti devletine dönüştü. Diyanet’ten MİT’e kadar, BDDK’dan, bakanlıklara kadar her şey bir siyasal partinin şubesine dönüştü. Bu yürüyüşün bir anlamı da, biz kendi ülkemizde düşüncelerimizi ifade edebileceğimiz bir duruma gelmiş olması. Siyasi iktidarın bu yüzden bizim yürüyüşümüze kulak kabartması, dikkatle izlemesi en temel arzularımdan birisidir. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ