Kamuoyu.org

Kim Jong-un'un Çin ziyareti açıklandı: 'İki lider başarılı görüşmeler gerçekleştirdi'

Kim Jong-un'un Çin ziyareti açıklandı: 'İki lider başarılı görüşmeler gerçekleştirdi'
  • DÜNYA
  • 28 Mart 2018
  • Kim Jong-un'un Çin ziyareti açıklandı: 'İki lider başarılı görüşmeler gerçekleştirdi' için yorumlar kapalı
  • 95 KEZ OKUNDU

Günler süren spekülasyonlardan sonra lideri 'un 25 Mart ve 28 Mart tarihleri arasında Çin'i ziyaret ettiği resmi olarak duyuruldu.


Kim Jong-un'un Çin ziyareti açıklandı: 'İki lider başarılı görüşmeler gerçekleştirdi'

’in resmi haber ajansı Şinhua ziyaretle ilgili haberinde Kim Jong-un ve lideri Şi Jinping ile “başarılı görüşmeler” gerçekleştirdiğini aktardı ve görüşmeye ilişkin görüntüler paylaşıldı.

Şinhua ajansının haberinde, Kim’in Çin lideri Jinping’e, “nükleer silahsızlanma sözüne bağlı kalacağı” konusunda güvence verdiği aktarılarak şu sözleri duyuruldu:

“Güney Kore ve ABD bizim iyi niyetimize olumlu yanıt verirse ve bölgede bir barış ve istikrar atmosferi oluşması için kararlı adımlar atarsa, Kore Yarımadası nükleer silahlardan arındırılabilir.”

Kuzey Kore tarafından görüşmeye ilişkin yapılan resmi açıklamada ise ziyaretin iki ülke ilişkileri açısından tarihi bir önem arz ettiği vurgulandı.

Bu aynı zamanda Kim Jong-un’un 2011 yılında ülkesinin liderliğini devralmasından sonra yurt dışına gerçekleştirdiği ilk resmi gezi oldu.

Bu ziyaretin, Kuzey Kore’nin Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Kore ile masaya oturmadan önce gerçekleşmiş olmasının önemine dikkat çekiliyor.

Kuzey Kore’den Çin’e giden gizemli ziyaretçi... Yolcu Kim mi

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ