Kamuoyu.org

Kovulan garson: Kaba değil, Fransızım!

Kovulan garson: Kaba değil, Fransızım!
  • DÜNYA
  • 27 Mart 2018
  • Kovulan garson: Kaba değil, Fransızım! için yorumlar kapalı
  • 151 KEZ OKUNDU


’da diğer çalışanlara karşı ‘kaba ve kavgacı’ olduğu gerekçesiyle kovulan Fransız çalıştığı restoran hakkında şikayette bulunurken, ‘kaba olmadığını, Fransız olduğunu ve dobra, açık sözlü olmanın kültüründen kaynaklandığını’ söyledi


Garson , eski işvereni ve şirketi hakkında Britanya Kolumbiyası İnsan Hakları mahkemesine şikayette bulunurken, işten çıkarılmasının ayrımcılık olduğu görüşünde… Fransız kültürünün ‘daha dobra ve açık sözlü olduğunu’ söyleyen Rey için restoran yönetimi tavrının iş yeri politikalarına uymadığını dile getiriyor. Restoran, Rey’i şikayetinden vazgeçirmeye çalışırken, ay başında mahkemenin başvuruyu reddetmesi üzerine duruşma da ertelendi. Restoran Rey’in iş yerindeki bir anlaşmazlık nedeniyle çalışma arkadaşını ağlatmasından sonra kovulduğunu söyledi.

Garson ise, ‘Fransız misfirperverliğinden öğrendiği yüksek standartlar ve dobra, dürüst, profesyonel kişiliğinden dolayı’ kovulduğunu söylüyor.

Eski iş verenleri de Rey’in ‘hizmet ettiği masalara karşı çok cana yakın ve profesyonel’ davrandığını kabul ediyor. Ama Fransız garson arkadaşlarına karşı ‘saldırgan ve kavgacı’ tavırlarından dolayı uyarılıyordu.

 

 

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ