Kamuoyu.org

Kredi Derecelendirme Kuruluşlarına Sert Çıktı: Bunlarda Yüz Yok.

Kredi Derecelendirme Kuruluşlarına Sert Çıktı: Bunlarda Yüz Yok.
  • EKONOMİ
  • 22 Ocak 2018
  • Kredi Derecelendirme Kuruluşlarına Sert Çıktı: Bunlarda Yüz Yok. için yorumlar kapalı
  • 305 KEZ OKUNDU

kuruluşlarına sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Büyümede dünyada bir numara olduk. Kredi kuruluşları özür dilemedi. Bunlarda yüz yok ki özür dilesinler” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her fırsatta Türkiye ekonomisini hedef alan kredi derecelendirme kuruluşlarına sert tepki gösterdi. Erdoğan “ açıklandı, 11,1. Dünyada bir numara neresi? Türkiye. Ne oldu? Hani kredi derecelendirme kuruluşları? Özür dilediler mi? Yok. Bunlarda yüz yok ki özür dilesinler” dedi.

“TÜRKİYE HEMEN TOPARLANIP 2023 HEDEFLERİNE ODAKLANABİLİYOR”

Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde Ankara Sanayi Odası Ödül Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İşsizlikte tek haneye girdiğimizde ülkemiz barış ülkesi olur mu? Sevgi ülkesi olur mu? Olur. Mesele bu. İşsiz insanlara iş vermek, işsiz vatandaşlara kapılarına açmak… Bu dünyada bundan daha güzel ne olabilir? Türkiye bölgesel ve küresel krizlerin arasında ekonomisi için kendisine korunaklı bir alan oluşturmayı başarmıştır. Türkiye hemen toparlanıp 2023 hedeflerine odaklanabiliyor” dedi.

“BUNLARDA YÜZ YOK Kİ ÖZÜR DİLESİNLER”

Her fırsatta Türkiye ekonomisini hedef alan kredi derecelendirme kuruluşlarına da sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomideki büyümeye ilişkin, “Büyüme açıklandı, 11,1. Dünyada bir numara neresi? Türkiye. Ne oldu? Hani kredi derecelendirme kuruluşları? Özür dilediler mi? Yok. Bunlarda yüz yok ki özür dilesinler.” ifadelerini kullandı.

“YERLİ VE MİLLİ PARAYLA ULUSLARARASI TİCARETE BAŞLADIK”

15 Temmuz’u örnek gösteren Erdoğan, “Uçakların silahların karşısında aslanlar gibi mücadele eden insanlarımız ilk iş gününde döviz bürolarına akın etti. Bu millet karakterli bir millet. Kendi parasını belirleyici bir para konumuna getirmek çok önemli. Yerli ve milli parayla uluslararası ticarete başladık. Sanayide, enerjide bunun adımlarını attık.

“YAKIN BİR ZAMANDA ONU DA DUYACAKSINIZ”

Şimdi ülke adı vermeyeceğim. Yakın bir zamanda onu da duyacaksınız. TL uluslararası bir para birimi olacak, aynı şekilde o ülkelerin parası da. Rusya’dan bir kredi aldık, aramızdaki güven ekonomik güven bizi farklı yerlere de taşıyor. İnşallah bu süreç çok daha güçlü bir şekilde devam edecek.

“AFRİN’İN HİÇBİR OLUMSUZ ETKİSİ OLMAYACAK”

Tüm dünyanın gündeminde ilk sırada yer alan operasyonu hamdolsun başarıyla yürütürken, ekonomiye en küçük olumsuz yansıması olmayacak. Herkes Türkiye’nin güvenlik konusunda hassas olduğunu, ekonomisini korumada güçlü bir ülke olduğunu biliyor” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ