Kamuoyu.org

Küçük Mira’nın Elindeki Uçan Tehlike

Küçük Mira’nın Elindeki Uçan Tehlike
  • GÜNDEM / SAĞLIK
  • 23 Ağustos 2017
  • Küçük Mira’nın Elindeki Uçan Tehlike için yorumlar kapalı
  • 255 KEZ OKUNDU

’da helyum gazıyla doldurulması gereken uçan balon ucuz olsun diye lavabo açıcı ve yanıcı gazla doldurulunca küçük bir kızın elinde patladı ve faciaya yol açtı.

Bursa‘nın ilçesinde yaşayan , küçük kızları ’nın ısrarlarıyla geçen hafta ilk kez uçan balon aldı. evde uçan balonla oynarken balon patladı ve birden alev topuna döndü. Alev topuna dönen uçan balon ’nın sol bacağına ve ellerine yapışarak yaktı. Bir tanesi 5 liradan satılan uçan balonun normalde helyum gazı ile doldurulması gerekirken maliyeti az olsun diye balonun içine lavabo açıcı ve yanıcı gazların doldurulduğu anlaşıldı.

Küçük kızın elleri, kirpikleri, saçları yandı. Mira‘yı hemen doktora götüren ailesine doktorlar yüzünün ve gözlerinin yanmadığı için şanslı olduklarını söyledi. Mira’nın tedavisi devam ederken annesi diğer anneleri uyarmak için sosyal medyada fotoğraf, video ve mesajlar yayınladı.

Anne Sevinç Ve Kızı Mira

Elleri 2. derecede yanan küçük Mira’nın annesi sosyal medya hesabında yayınladığı mesajda, “İlk uçan balonumuzda facianın eşiğinden döndük, gereksiz bir oyuncak olduğunu düşündüğüm için hiç almadım. Gemlik sahilde kızımın ısrarıyla bir seyyar satıcıdan ilk kez aldık, normalde uçan balonlar helyum gazı ile doldurulması gerekiyor ve helyum gazı tehlikeli değil. Ama araştırdığımda insanlar daha çok kar elde etmek için helyum gazı yerine lavabo açıcı ve yanıcı gaz kullanıyormuş. Bizim aldığımız balonda o şekildeymiş, kızım evde oynarken elinde bomba sesiyle patladı. Her yeri alev aldı ve balon vücuduna yapıştı. Acil serviste ilk müdahalemiz yapıldı, genel cerrahinin ilk söylediği şey çok şanslıymışsınız oldu. Mira’nın el sinirlerinin zarar görme ihtimaline karşılık plastik cerrahide tedavisi devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

MiraÇektiği videoda olayı anlatan anne Sevinç, tüm anneleri uyardı ve çocuklarının bileklerinde bir bomba ile gezmelerine müsaade etmemelerini söyledi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ