Kamuoyu.org

Kudüs’e Atla Gitmek Üzere Yola Çıkan Polonyalı Bergier

Kudüs’e Atla Gitmek Üzere Yola Çıkan Polonyalı Bergier
  • SEYAHAT
  • 11 Temmuz 2017
  • Kudüs’e Atla Gitmek Üzere Yola Çıkan Polonyalı Bergier için yorumlar kapalı
  • 277 KEZ OKUNDU

Kudüs’e gitmek üzere atla yola çıkan Polonyalı Bergier, ’da

Ercan KOLKU / EMET(Kütahya) – POLONYA‘dan Kudüs’e gitmek üzere 2 atla yola çıkan Kristian Benjamin Bergier, Kütahya’nın Emet İlçesi’ne geldi.
Polonya’dan 8 ay önce yola çıktığını belirten 32 yaşındaki , dün geldiği Emet’te geceyi İlçe Emniyet Müdürlüğü bahçesinde geçirdi. Evli 2 çocuk babası Bergier.

kudüs

Kudüs’e gideceğini söyleyerek şöyle dedi:

“Allahın yolunda kendimi bulmak ve iç dünyamla hesaplaşmak için böyle bir karar aldım. Yaklaşık 8 ay önce Polonya‘da başlayan maceram Emet ilçesinde devam ediyor. Amacım Hatay‘a gidip Suriye üzerinden Kudüs’e ulaşmak. Şuana kadar 4 bin kilometre yol yaptım. Bu yolculuğum daha ne kadar sürecek bilmiyorum ama Kudüs’e ulaşmadan geri dönmeye niyetim yok.”
Türkiye‘de herhangi bir sorunla karşılaşmadığını belirten Bergier, “Birçok ülkede polisler bu kadar yardımcı olmaz. Emet’te polisler bana çok yardımcı oldu. ‘de hiçbir sorun yaşamadım. Oldukça da güzel geçen bir seyahat yapıyorum” diye konuştu.
Gabro‘ ve ‘Yaburo‘ adlı atlarının birini binek, diğerini yük taşımak için kullanan Kristian Benjamin Bergier, Emet’ten ‘ya gitmek üzere ayrıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ