Kamuoyu.org

Lise Tercihleri Başlıyor

Lise Tercihleri Başlıyor
  • EĞİTİM
  • 14 Temmuz 2017
  • Lise Tercihleri Başlıyor için yorumlar kapalı
  • 195 KEZ OKUNDU

TEOG’da Anadolu ve fen liseleri için tercih süreci bugün başlıyor. Türkiye genelinde yüzde 5’lik dilimde olan gözde liselerde kontenjanlar arttı. Yerleşme şansı bu yıl daha fazla olacak.

teog

Anadolu ve fen liseleri için tercih süreci bugün başlıyor. Öğrenciler 24 Temmuz’a kadar ortaokul müdürlüklerince tercih işlemlerini onaylatacaklar. Toplamda 25 tercih yapılabilecek. veren Galatasaray Lisesi bu yıl yine en yüksek taban puanla öğrenci kabul eden okul olacak. Geçen yıl 498.9 taban puanı olan ‘nin bu yılki kontenjanı 100 olarak açıklandı.

, İstanbul ve Cağaloğlu gibi liseler bu yıl kontenjanlarını artırdı. Almanca eğitim veren Lisesi geçen yıl 498.03 taban puanıyla 170 öğrenci kabul etmişti. Bu yıl kontenjanını 10 öğrenci artıran İstanbul Lisesi 180 öğrenci alacak. yükselten gözde lerden biri de Kabataş Erkek Lisesi oldu. Almanca ve İngilizce eğitim veren okul geçen yıl toplam 136 öğrenci kabul etmişti. Kontenjan bu yıl 180’e yükseldi. Yine yüzde 5’lik dilimde olan Cağaloğlu Anadolu Lisesi kontenjanını 136’dan 180’e yükseltti. Geçen yıl 489.25 taban puanıyla 135 öğrenci kaydı yapan de bu yıl 136 öğrenci alacak. Kontenjanların yükselmesi yüzdelik dilimleri de etkileyecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ