Kamuoyu.org

Macaristan`da da Rastlandığı Bildirildi

Macaristan`da da Rastlandığı Bildirildi
  • DÜNYA
  • 16 Ağustos 2017
  • Macaristan`da da Rastlandığı Bildirildi için yorumlar kapalı
  • 111 KEZ OKUNDU

İsviçre, Hong Kong ve Güney Kore de görülen böcek ilaçlı yumurtalara `da da rastlandığı bildirildi.

Ulusal Gıda Güvenliği Ofisi tarafından yapılan açıklamaya göre böcek ilaçlı ve bu yumurtaları içeren ürünlerin ülkede de görüldüğü ifade edildi.

Açıklamalar da ürünlerin Almanya’dan Macaristan’a ithal edildiği belirtildi. Ülkemizde de bu ürünlerin görülmesi üzerine 4 Ağustos’tan itibaren yumurta ya da yumurta içeren tüm ürünlerin kontrol edeceği ve kontrollerin ay sonuna kadar devam edileceği bildirildi.

DİĞER ÜLKELERDE ETKİLENDİ

Ürünleri Avrupa Birliği (AB) üyesi 15 ülkenin yanı sıra İsviçre ve Hong Kong’un da aldığını açıklanmıştı.Almanya, Belçika ve Hollanda ülkelerinde ortaya çıkan ve diğer üye devletlere yayılan skandalın, sanıldığından daha fazla ülkeyi etkilediği ortaya çıkmıştı.

AB Komisyonunun Tarım ve Ticaret Sözcüsü Daniel Rosario, Almanya, Belçika, Fransa ve Hollanda’da “” kullanılan çiftliklerin faaliyetlerinin engellendiğini kaydetmişti.

Fipronil, Dünya Sağlık Örgütü tarafından orta düzeyde zararlı madde olarak nitelendirilen, böbreklere, ciğerlere ve tiroit bezine zarar verebileceği belirtilen bir maddedir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ