Kamuoyu.org

Macron, Hariri ve Muhammed bin Selman’dan Paris hatırası

Macron, Hariri ve Muhammed bin Selman’dan Paris hatırası
  • DÜNYA
  • 11 Nisan 2018
  • Macron, Hariri ve Muhammed bin Selman’dan Paris hatırası için yorumlar kapalı
  • 262 KEZ OKUNDU


Geçtiğimiz Kasım ayında Suudi Arabistan’da rehin tutulduğu ve istifaya zorlandığı iddia edilen Lübnan Başbakanı Saad Hariri, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile çektirdiği fotoğrafı paylaştı


Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman resmi temaslar için bulunduğu Fransa’nın başkenti Paris’te, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir araya geldi.

İkili görüşmenin ardından, Macron ve Muhammed bin Selman’a Lübnan Başbakanı Saad Hariri de akşam yemeği için katıldı. Hariri, Twitter hesabından Macron ve Muhammed bin Selman ile çekilen ‘selfie’ fotoğrafını ‘yorumsuz’ ifadeleriyle birlikte paylaştı.

Geçtiğimiz Kasım ayında Saad Hariri, Suudi Arabistan’a gittikten sonra bir süre ülkesine dönmemiş, Lübnanlı liderin rehin tutulduğu iddiaları ülkesinde kriz yaratmıştı. Hariri, Riyad’da yaptığı açıklamada suikast endişesi taşıdığını belirterek görevinden istifa ettiğini açıklamış ancak ülkesine döndükten sonra kararından vazgeçmişti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ise Suudi Arabistan ile Lübnan arasında arabulucu olma teklifinde bulunmuş ve Hariri’nin Suudi Arabistan’dan çıkabilmesi için devreye giren isim olmuştu.

 

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ