Kamuoyu.org

MAHZUN PRENSES

Zehra DOST

Zehra DOST

Sanat-Kadın-Moda-Türk Kültür ve Sanatları
  • GÜNDEM / Zehra DOST
  • 08 Ağustos 2017
  • MAHZUN PRENSES için yorumlar kapalı
  • 603 KEZ OKUNDU

1981 yılında İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in oğlu Prens Charles ile evlenen ve ilk günden itibaren eşinin daima aklında olan Camilla’nın gölgesinde mutsuz ve yalnız bir evlilik yaşayan Prenses Diana’nın ses kayıtları ortaya çıktı.İngiltere Eski Prensesi Diana’nın hakkındaki çıkan iddialara ve haberlere yönelik cevaplarını içeren gizli ses kayıtları kitap haline getirildi. Yazar Andrew Morton ‘un kaleme aldığı “Diana: Onun Gerçek Hikayesi- Kendi Sözleriyle” isimli kitapta;

Diana’nın Prens Charles ile olan evliliğindeki mutsuzluğunu, eşinin onu aldatmasını ve yeme bozukluğunun nasıl ortaya çıktığını anlattığı ses kayıtlarının dökümleri yer aldı.

Prens Charles ve şu anki eşi Galler Prensesi Camilla arasında patlak veren Camillagate skandalı ve ardından aynı dönem Prens Charles’ın eşi olan Galler Prensesi  Diana ve yakın arkadaşı James Gilbey arasında patlak  veren ve ikilinin arasındaki aşkı belgeleyen  ‘Squidgygate’ telefon kayıtları, kocası Prens Charles’ın dikkatini çekmek için hamileyken intihar girişiminde bulunduğu gibi hayatına dair daha bir çok konu yer aldı.

Eşinin her zamanki uzaklığından ve ilgisizliğinden bunalan ses kayıtlarında intihar girişimini anlattı.

“Dört aylık hamileyken kocamın dikatini çekmek ve beni dinlemesini sağlamak için kendimi merdivenlerden aşağı attım. Charles’a çok çaresiz hissettiğimi, ağlaya ağlaya mahvolduğumu  söylemiştim. O ise benim yalandan ağladığımı söyledi. ‘Seni dinlemeyeceğim. Her zaman bana bunu yapıyorsun. Şimdi ata binmeye gidiyorum’ dedi bana.”

Bunun üzerine kendini merdivenlerden attığını söyleyen Leydi Di, Kraliçe’nin geldiğini ve kendisini öyle görünce çok korktuğunu belirterek kocası Prens Charles’ın eve geri geldiğinde yine kendisiyle ilgilenmediğini belirtti.

 Morton, gizli kayıtların kendisine Diana’nın ölümünden sonra, arkadaşı James Colthurst tarafından verildiğini belirtti. Kitabın, Diana’nın ölümünün 20’inci yılında anılacağı Ağustos ayında satışa sunulacağı belirtildi.

Aynı zamanda İngiliz Daily Mail gazetesi, Prenses Diana’nın ölümünün yirminci yılına özel bir yazı dizisi hazırladı. Gazete, bu kapsamda Prenses Diana’nın daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış fotoğraflarından bir seçki yayınladı.

İçinde bulunduğu ruh hali nedeniyle terapi aldığını söyleyen Diana, “Herkes benim, kocama zor zamanlar yaşattığımı, şımarık bir çocuk gibi davrandığımı

söylüyordu” fakat aslında   yeni duruma uyum sağlamak için sadece huzur ve sabra ihtiyacı olduğunu anlatmak zorunda kaldığını ifade eti.

İngiliz gazeteci ve yazar Andrew Morton’un ‘Diana: Gerçek Hikayesi’ adlı kitabı, prensesin, kasetlere kaydettiği konuşmaların dökümlerini de içerecek şekilde yeniden basıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ