Kamuoyu.org

Manisa’daki Asker Zehirlenmeleriyle İlgili Yeni Gelişme

Manisa’daki Asker Zehirlenmeleriyle İlgili Yeni Gelişme
  • GÜNDEM
  • 04 Temmuz 2017
  • Manisa’daki Asker Zehirlenmeleriyle İlgili Yeni Gelişme için yorumlar kapalı
  • 138 KEZ OKUNDU

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Gıda kontrolü ile görevli 6 kişilik gıda kontrol komisyonu açığa alındı.

Gündeme dair soruları yanıtlayan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, ’daki askerlerin zehirlenmesi olayıyla ilgili gıda kontrolünde görevli 6 kişinin açığa alındığını açıkladı.

Olayla ilgili açıklama yapan Işık “Şu an bütün sistemi gözden geçiren bir çalışma yapıyoruz. Hijyene, yemek pişirme şartlarına dikkat edilmemiş. Gıda kontrolü ile görevli 6 kişi açığa alındı, soruşturma sürüyor.

EDOK Komutanlığı Kara Kuvvetli Komutanlığı ile bir çalışma başlattık.

Malzeme ile ihale yapmayacağız. Mutfaklarımızı faaliyete geçireceğiz. Sadece yemek pişirme hizmeti alabiliriz. İki ihtimal var, onlardan biri olacak” dedi.

Ayrıca terörle mücadele konusunda “Yaklaşık 2 yılda 11 bine yakın terörist etkisiz hale getirildi. Şu anki mücadelede çok ciddi bir başarı var. En az sayıda şehit verilmesi için yoğun bir gayret içerisindeyiz. Teknolojik imkanlarla askerimizi destekliyoruz. Daha fazla İHA kullanıyoruz. Silahlı Hürkuş’u bölgeye gönderdik.

Askerimizle artık karşı karşıya gelmeye cesaret edemiyorlar. Türkiye’nin artık hiçbir santimetrekaresi terör örgütü için güvenli değildir. Operasyon yapılamayan yerler vardı. Şu anda Türkiye sınırları içinde operasyon yapamayız denilen hiçbir yer yok.”
şeklinde açıklama yaptı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ