Kamuoyu.org

Mark Zuckerberg İle Elon Musk Birbirine Girdi!

Mark Zuckerberg İle Elon Musk Birbirine Girdi!
  • TEKNOLOJİ
  • 26 Temmuz 2017
  • Mark Zuckerberg İle Elon Musk Birbirine Girdi! için yorumlar kapalı
  • 206 KEZ OKUNDU

, pazar günü yaptığı canlı yayında ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaların ardından ’dan geri hamle gecikmedi.

Birisi , Instagram, WhatsApp gibi dev markaların CEO’su Mark Zuckerberg, diğeri ise SpaceX, , Boring Company gibi ileri görüşlü markaların ’su Elon Musk. Dünyanın bu iki büyük ismi karşı karşıya geldi. Yapay zekalar ve bunların dünyaya vereceği zararlarla ilgili karşıt düşüncelere sahip bu iki CEO, Mark Zuckerberg’ün fitili ateşlemesi ile ciddi bir tartışmanın içine girdiler.

Zuckerberg pazar günü yaptığı Facebook canlı yayın sırasında Elon Musk’ın yapay zekalara karşı sürekli tehlikeli olduğunu söylemesine “oldukça sorumsuz” diyerek sert bir tepki gösterdi.

Elon Musk’ın yaptığı son röportajı izlediğini belirten Zuckerberg, lardan korkan insanlardan bıkmış gibi yanıt veren Zuckerberg, “Bu konuda oldukça güçlü tahminlerim var. İyimserim. Bence insanlar kendi kıyamet senaryolarını hazırlamaya çalışıyorlar. Anlamıyorum, gerçekten bu düşüncelerin çok olumsuz ve bazı yönlerden sorumsuzca olduğunu düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Elon Musk ise kısa süre önce “En yeni yapay zekaları gördüm ve sanırım insanların bu konudaki bilgileri çok kıt” dedi.

Yapay zekaların insanlara zarardan çok yararının olacağına inanan Zuckerberg, hastalıkların teşhisinden araba sürmeye kadar birçok alanda kullanılabileceğini söyledi. Zuckerberg, her sene milyonlarca insanın araba kazasında can verdiğini, yapay zekalar araba kullanmaya başladığında bu oranın tamamiyle yok olacağını belirtti.

Zuckerberg’ün bu çıkışına kısa ve net bir cevap veren Elon Musk, resmi Twitter hesabından “Mark ile bunu konuştum. Kendisinin konuyla ilgili anlayışı sınırlı” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ