Kamuoyu.org

MEB 20 Bin 127 Sözleşmeli Öğretmen Alımı Kurum Tercihleri Başlıyor!

MEB 20 Bin 127 Sözleşmeli Öğretmen Alımı Kurum Tercihleri Başlıyor!
  • EĞİTİM
  • 10 Temmuz 2017
  • MEB 20 Bin 127 Sözleşmeli Öğretmen Alımı Kurum Tercihleri Başlıyor! için yorumlar kapalı
  • 116 KEZ OKUNDU

20 bin 127 sözleşmeli öğretmen alımı için kurum tercihleri alınmaya başlanacak. tarafından daha önceden yapılan duyuruda sözleşmeli öğretmen başvuruları 10.07.2017 tarihinde başlayacak. Ancak öğretmen adayları mülakat sıralamalarının açıklanmamasından şikayetçi.

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmen ataması tercihleri bugün başlıyor ve tercih başvuruları 17 Temmuz 2017 tarihine kadar devam edecektir. Konu ile ilgili olarak öğretmen adaylarının tercihlerine ilişkin atama sonuçları 19 Temmuz 2017 tarihinde açıklanacaktır.  Ancak Milli Eğitim Bakanlığı mülakat sonuçları oluşan sıralamaları açıklamadı. Mülakattan başarılı olan ve tercih yapma hakkı elde eden öğretmen adayları sıralamalarını bilmeden tercih yapacaklar.

TERCİH VE BAŞVURULAR

Tercihlere ilişkin atama ekranının açılmasının ardından öğretmen adayları okul tercihlerinde bulunacaklar. Konu ile ilgili olarak kadrolu öğretmen atamalarında adaylara 40 tercih hakkı veriliyordu. Ancak sözleşmeli öğretmen atamalarında adaylara sadece 20 tercih hakkı verildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ