Kamuoyu.org

Meb’de AÖL Sınav Sonucunda Şok Açıklama!

Meb’de AÖL Sınav Sonucunda Şok Açıklama!
  • EĞİTİM
  • 26 Temmuz 2017
  • Meb’de AÖL Sınav Sonucunda Şok Açıklama! için yorumlar kapalı
  • 214 KEZ OKUNDU

tarafından 1 ve 2 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen sınavından ardından öğrencileri sonuçların açıklanacağı tarihle ilgili heyecanlı bir bekleyiş sardı. Peki, 3.dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte yanıtı…

Açık öğretim Lisesi (AÖL) 3. dönem sınavları 1 ve 2 temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi. Üç oturumda tamamlanan AÖL sınavının ilk iki oturumu 1 Temmuz Cumartesi günü, üçüncü oturum ise 2 Temmuz Pazar günü yapıldı. Sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi bekleyen adaylar için nihayet sona gelindi. Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin tarih hakkında Milli Eğitim Bakanlığı resmi açıklamada bulundu. Adayların merak içerisinde bekledikleri (AÖL) sınav sonuçlarının açıklanacağı kesin tarih belli oldu. AÖL sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihle ve AÖL sınavıyla ilgili önemli bilgilere haberimizden öğrenebilirsiniz.

AÖL 3. Dönem Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

AÖL (Açık Öğretim Sınavı) 3.dönem sınav Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı duyuruya göre, 31 Temmuz 2017 tarihinde ilan edilecekSınav sonuçları adreslere postalanmayacak olup yalnızda internet üzerinden öğrenilebilecek.

AÖL Sınavından Geçme Puanı Kaç?

AÖL sınavlarından geçebilmek ve başarılı olabilmek için yeterli olan puan daha önceden 45’di, ancak yapılan son değişiklikler çerçevesinde adayların sınavlardan en az 50 puan almış olması gereklidir.

Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilecek?

AÖL sınav sonuçları aolweb.aol.meb.gov.tr sitesinde açıklanacak. Sınav sonucuna ulaşmak isteyen öğrenciler, Açık Öğretim öğrenci girişinden öğrenci numarası ve güvenlik kodu aracılığı ile sonuçlarını öğrenebilecekler.

AÖL Sınavına Kimler Başvurabilir?

  • ya da mezunu olmak,
  • Lise veya meslek lisesinden ayrılmış olmak,
  • Yurt dışında eğitim görmüş olanlar da İl Müdürlükleri ya da yurt dışında bulunan eğitim müşavirliklerinden a ve b maddelerinde belirtilen gerekli şartların taşınıyor olduğunu gösteren bir denklik belgesini almaları gereklidir.

Açık Öğretim Lisesinden Olabilmek İçin Gereken Şartlar Neler?

Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin mezun olmaları için gerekli şartları yerine getirebilmeleri gereklidir. Mezun olmak için öğrencilerin yerine getirecekleri şartlar ise şunlardır;

  • Öğrencilerin eğitim gördükleri dönem sayısı en az 8 olmalıdır. Alınan derslerin kredi sayıları 192 olmalıdır. Ayrıca ortak alan dersleri de başarılı olarak geçilmelidir ya da muaf olunmalıdır.
  • Alan kredi sayısı da genel kültür haricinde en az 80 ve üzerinde olması gerekmektedir. Sınavlar içinde Dil ve Anlatım dersi için muafiyet hakkı tanınmamaktadır. Bu nedenle de adayların Dil ve Anlatım dersinden geçer not alarak başarılı olmaları gereklidir.
  • Dönem boyunca görülen derslerin sınavlarına da en az 1 kere girilmiş olması gerekmektedir. Açık Lise’den mezun olan adayların, YGS için de başvuru yapabilme hakları vardır. Adaylar, yeterli kredi sayısına ulaşmışlar ise için başvuru yapabilirler.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ