Kamuoyu.org

Merakla beklenen KPDK toplantısı sona erdi! Memur ve emekliye bayram ikramiyesi verilecek mi?

Merakla beklenen KPDK toplantısı sona erdi! Memur ve emekliye bayram ikramiyesi verilecek mi?
  • EKONOMİ
  • 29 Mart 2018
  • Merakla beklenen KPDK toplantısı sona erdi! Memur ve emekliye bayram ikramiyesi verilecek mi? için yorumlar kapalı
  • 112 KEZ OKUNDU

Memur ve emekliye bayram ikramiyesi konusunun gündeme gelmesinin beklendiği Kamu Personeli Danışma Kurulu () toplantısı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu başkanlığında tamamlandı. Toplantıda öne çıkan konular arasında kamu personel sisteminde iş güvencesi ve kadrolu istihdam konusu yer aldı.
Merakla beklenen KPDK toplantısı sona erdi! Memur ve emekliye bayram ikramiyesi verilecek mi?

2018 yılının ilk Kamu Personeli Danışma Kurulu toplantısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu başkanlığında yapıldı. Sosyal taraflarla, bürokrasiyi bir araya getiren toplantıda, kamu çalışanlarıyla ilgili 2018 yılında yapılacaklar değerlendirildi. Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, toplantıda yaptığı konuşmada kamu personel sisteminde iş güvencesi ve kadrolu istihdamın kırmızı çizgileri olduğunu belirtti. Kamu iradesinin çözümü beklenen konulara yönelik sonuç üretmesi gerektiğini yineleyen Yalçın, kamu görevlilerinin beklentilerini sıraladı.

Sarıeroğlu, toplantının gündemini “Birinci gündem maddemiz izin konuları, alt komisyonumuzun önerilerini değerlendireceğiz. Bir diğer konumuz da 2011 yılında yasal zemine kavuşan esnek çalışma modellerimiz, bu konuda da gerçekleştirilen sunumları dinleyeceğiz” diyerek anlattı. Memurlara ikramiye konusu ise, toplantının gündem maddeleri arasında yer almadı. Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın da, açılışta yaptığı konuşmada kamu personel sisteminde iş güvencesi ve kadrolu istihdamın kırmızı çizgileri olduğunu belirtti.

 

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ