Kamuoyu.org

Merkel’den Skandal İstek

Merkel’den Skandal İstek
  • GÜNDEM
  • 03 Ağustos 2017
  • Merkel’den Skandal İstek için yorumlar kapalı
  • 104 KEZ OKUNDU

İktisadi Kalkınma Vakfı Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, ’in, Avrupa Birliği’nin ’ye ayırdığı fonların kullanılmasına engel koymaya çalıştığını açıkladı.

Almanya- Türkiye ilişkilerinde gerilim sürerken Merkel‘den flaş bir hamle daha geldi. Türkiye’de  ilişkileri ile ilgili çalışmalar yürüten İktisadi Kalkınma Vakfı başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “AB’nin katılım öncesi programları ile bize ayırdığı kaynak 4.5 milyar eurodur. Bunun 190 – 200 milyonluk kısmını kullandık. Almanya kalanın kullanımında baskı istiyor. Türkiye’ye ayrılan fon tehlikede” açıklamasında bulundu.

“EKONOMİK BASKI” ÇAĞRISI DA YAPMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde Almanya AB’ye Türkiye’ye yönelik ekonomik baskıyı artırma çağrısı yapmıştı.

, AB’den, Türkiye’ye üyelik müzakereleri çerçevesinde yapılan mali yardımın gerektiğinde tamamen kesilip kesilemeyeceğini araştırmasını da talep etmişti.

“TÜRKİYE’YE YANLIŞ MESAJ VERİR” VURGUSU YAPILMIŞTI

Ortaya çıkan çağrı belgesinde ayrıca “AB ile Türkiye arasında Gümrük Birliği’nin modernizasyonu için görüşmeler düzenlenmesinin güncel gelişmeler ışığında Türkiye’ye yanlış bir mesaj vereceğine” de dikkat çekildiği bilgisi verilmişti. Bu nedenle de AB ülkelerinin şu anda AB Komisyonu’na bu konuda vekalet vermekten uzak durması gerektiği uyarısının yapıldığı aktarılmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ