Kamuoyu.org

Microsoft’tan Sıra Dışı Bir Cihaz!

Microsoft’tan Sıra Dışı Bir Cihaz!
  • TEKNOLOJİ
  • 21 Temmuz 2017
  • Microsoft’tan Sıra Dışı Bir Cihaz! için yorumlar kapalı
  • 111 KEZ OKUNDU

, Cortana ve Windows 10 ile uyum içinde çalışan, sıradışı cihazı ’ı tanıttı.

 

Microsoft, Cortana dijital asistanı tarafından da desteklenen, şık bir akıllı termostatı tanıttı.
İlk elektrikli oda termostatını icat eden Johnson Controls tarafından üretilen GLAS, sadece Cortana ses kontrollerini değil, aynı zamanda Windows 10 IoT Core işletim sistemi ve Azure Cloud bulut işlem servislerini de kullanıyor. Böylece Cortana’yla konuşarak, GLAS’ı yönlendirebiliyorsunuz.

Microsoft’tan Cortana destekli GLAS! Microsoft GLAS, Cortana, Windows 10 ve Azure Cloud ile mükemmel uyum içinde çalışıyor.

Yarı saydam bir panelden oluşan GLAS, beklendiği gibi oda sıcaklığını belirlemesinin yanı sıra, iç ve dış hava kalitesini izliyor, enerji kullanımını ölçümlüyor ve alışkanlıklarınız hakkında bilgi sağlıyor. Hemen yukarıdaki videoda da görebileceğiniz gibi GLAS, yalnızca evler için değil, öte yandan iş yerleri için de rahatlıkla tercih edilecek gibi görünüyor.

İlk Cortana destekli cihazlardan biri olan GLAS’ın, bu sonbahar aylarında piyasada olacağı düşünülüyor. Elbette cihazın ne kadar iyi çalıştığını ve bekleneni verip veremeyeceğini onu yakından görene kadar bilemeyeceğiz. Ancak Microsoft’un Cortana’yı buz dolapları ve diğer elektrikli ev aletlerine entegre etmeye çalışmasının ilk adımlarından biri olarak, GLAS’ın ayrı bir yeri hak ettiğini şimdiden söyleyebiliriz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ