Kamuoyu.org

Milli Eğitim Bakanlığı Yeni Müfredatı Açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı Yeni Müfredatı Açıkladı
  • EĞİTİM
  • 18 Temmuz 2017
  • Milli Eğitim Bakanlığı Yeni Müfredatı Açıkladı için yorumlar kapalı
  • 130 KEZ OKUNDU

Çağın gerektirdiği şekilde müfredatı yenilediklerini belirten Milli Eğitim Bakanı Başöğretmen Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında konuşuyor. Yeni müfredata ilişkin ilk açıklamaları MEB’in resmi Twitter sayfası üzerinden de paylaşılıyor.

2017-2018 eğitim yılından itibaren 1, 5 ve 9’uncu sınıflardan başlayarak kademeli bir şekilde uygulamaya konulacak yeni program açıklanıyor. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ’da MEB Başöğretmen Salonu’nda düzenlenen toplantıyla yeni müfredatı açıklıyor. Çağın gerektirdiği şekilde müfredatı yenilediklerini belirten Bakan Yılmaz’ın açıklamaları şu şekilde:

“Gelecek nesillerin daha donanımlı olabilmesi için müfredatın yenilenmesi ihtiyacı doğurmuştur. ; öğretmen, öğrenci ve velilerin görüşleri alınarak yenilendi. Çağın gereği, ferdin ve toplumun ihtiyaçları  doğrultusunda müfredatı yeniledik. Müfredat; öğretmen, öğrenci ve velilerin görüşleri alınarak yenilendi. 2017-2018 eğitim öğretim yılında 1,5 ve 9. sınıflarda yeni müfredat programı uygulanacak. İkokul ve ortaokul düzeyinde 17, lise düzeyinde 24, İHL’lerde 10 olmak üzere toplam 51 ayrı müfredat yenilendi. Yenilenen müfredatların sade ve anlaşılır olması ön planda tutuldu. Öğrencilere kazandırılması hedeflenen yeterlilik ve beceriler belirlenirken derslerin tabiatı dikkate alındı. Müfredatların giriş bölümüne ‘değerler eğitimi‘ başlığı altında bir bölüm eklendi. Müfredatlar yenilenirken farklı kültür ve medeniyet havzalarının katkıları belirginleştirilmeye çalışıldı. Yenilenen müfredatlarda sadeleştirme ve içerik yoğunluğunun azaltılması ön planda tutuldu. Müfredat uygulanırken her türlü farklılığı kapsayıcı ve hassasiyeti koruyucu olmaya odaklanıldı. Yapılan saha çalışmalarına ve anketlere 100 bine yakın öğretmen ve veli katıldı.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ