Kamuoyu.org

Milli Takımı Bekleyen Tehlike.

Milli Takımı Bekleyen Tehlike.
  • SPOR
  • 09 Ekim 2017
  • Milli Takımı Bekleyen Tehlike. için yorumlar kapalı
  • 201 KEZ OKUNDU

A , Bu akşam saat 21:45’te deplasmanda ile karşı karşıya gelecek. 2018 elemelerinde ki son maçı olan Finlandiya deplasmanı Türk Milli Takımı için prestij maçı olmasının yanı sıra Milli Takımlar Sıralaması açısından da büyük önem teşkil ediyor.

Bu akşamki karşılaşmanın sonucunda olası bir mağlubiyetin ardından , Faroe milli takımını yenerse ‘de C Ligine, elemelerinin kuralarında ise 3. torbaya gerileyeceğiz.

Türkiye mağlubiyeti sonrasında sıralamda 25. sırada yer alıyor. Bu akşam oynanacak Finlandiya karşılaşmasını kaybetse bile maçlarını tamamlayan ’yı geçecek ve 24. sırada yer alacak. Romanya 26,057 puanla müsabakalarını tamamladı. Türkiye elense bile 26,117 puanla müsabakalarını tamamlayacak. Finlandiya ile berabere kalması durumunda ise puanımız 26,537 olacak. Finlandiya karşısında galibiyet alır isek 27,357 puana yükseleceğiz. Bu puanlar 0-0 ve 0-1 lik skorlara göre oluşacak puanlar olası yüksek gollü sonuçlarda ise puanlar küçük değişiklikler oluşacak.

Elemelerde son müsabakalara girilirken İskoçya, , Romanya ve Slovenya, Türkiye‘yi puanlamada geçme şanslarını kaybettirler. Fakat salı günü oynanacak maçı kazanması durumunda Macaristan, Türkiye’yi geçme şansına sahip. Macaristan rakibi Faroe’yi mağlup etmeyi başarırsa 26,486 puana ulaşacak. Türkiye, Finlandiya karşılaşmasını kaybeder ve Macaristan rakibine üstünlük sağlarsa 24. sırada yer alacak. Türkiye, Finlandiya’dan galibiyetle dönmeyi başarırsa Macaristanı’da sıralamada geride bırakacak.

UEFA Milli Takımlar sıralamasında 13. ve 24. arasında ki takımlar Nations League’de B Liginde mücadele edecek. Ayrıca bu takımlar Euro 2020 kuralarında 2. torbadan kuraya girecekler.

Türkiye Olası mağlubiyet sonrasında 24. sıradaki yerini alamazsa ve Nations League’de C Ligine iner Euro 2020 kuralarına 3. torbadan girerse tekrar 2. torbaya yükselmek için Nations League C’yi lider bitirmek zorunda.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ