Kamuoyu.org

Mısır Katar’a Karşı Kesin Konuştu

Mısır Katar’a Karşı Kesin Konuştu
  • DÜNYA
  • 06 Temmuz 2017
  • Mısır Katar’a Karşı Kesin Konuştu için yorumlar kapalı
  • 123 KEZ OKUNDU

Dışişleri Bakanı Samih , ’ yöneltilen talebin artık müzakere ve orta yolu olmadığını söyledi. ’la ilgili yapılacak toplantıda ’la ilgili bazı tedbirlerde başvurulabileceğini belirtti.

Mısır’da uydudan yayın yapan özel bir televizyon kanalına bağlanan Şükri Katar’a yöneltilen talep listesiyle ilgili açıklama yaptı. Şükri, “Mısır ile Suudi Arabistan’ın emniyeti birbirinden ayrılamaz ve bu konu müzakere kabul etmez. Artık Katar’la müzakere ya da orta yollu çözümlere yer yok.” dedi.

Katar ambargo uygulayan ülkelerin tüm taleplerini yerine getirince masaya oturabileceğini belirtti. Katar’ın talep listesiyle ilgili yaptığı açıklama hakkında boş, uzun ve olumsuz dedi.

Bahreyn’in başkenti Manama’da gerçekleştirilmesi planlanan toplantıda Katar’la ilgili yaşanan sorunun ele alınacağını ve toplantı sonucunda Katar ile ilgili bazı tedbirlere başvurulabileceğini açıkladı.

Ambargo uygulayan ülkelerin taleplerinin 13’ten 6’ya düştü söylentilerini yalanladı. Katar’a verilen 13 maddelik talep listesine cevap için son gün 3 Temmuz’du. Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah’ın talebiyle bu süre 48 saat daha uzatılmıştı. Doha yönetiminin bu 13 maddeye verdiği cevabın teslim alındığını ve uygun bir zamanda karşılık verileceği belirtildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ