Kamuoyu.org

Muhbir konuştu: 'Trump seçildiği için konuşma kararı aldım'

Muhbir konuştu: 'Trump seçildiği için konuşma kararı aldım'
  • DÜNYA
  • 27 Mart 2018
  • Muhbir konuştu: 'Trump seçildiği için konuşma kararı aldım' için yorumlar kapalı
  • 98 KEZ OKUNDU

ve Cambridge Analytica skandalını ortaya çıkaran Christopher Wylie, ABD 2016 Başkanlık seçimlerinde Donald Trump'ın Başkan seçildiği için konuşmaya karar verdiğini açıkladı.
Muhbir konuştu: 'Trump seçildiği için konuşma kararı aldım'

Sosyal medya devi Facebook’un bir quiz uygulaması olan Cambridge Analytica ile uygulama üzerindeki yaklaşık 50 milyon kullanıcının kişisel bilgilerini paylaştığı skandalıyla ilgili Salı günü Birleşik Krallık başkenti Londra’da mahkemeye çıkan Wylie, Cambridge Analytica’nın veri skandalını ortaya çıkarmasının en büyük nedeninin Trump’ın 2016 başkanlık kampanyası olduğunu söyledi.

Wylie, “Konuşma nedenimin tamamen Donald Trump olduğunu söyleyemem; ancak, Trump’ın Başkan seçilmesi, bu veri konusunun daha da büyük bir etkisi olabileceğini ortaya koyuyor. Askeri tarzdaki bu veri operasyonlarının, demokratik süreçlere katkı sağlayacağını düşünmüyorum” dedi.

Wylie’nin ifadesinin ardından geçen hafta Dijital, Kültür, Medya ve Spor Komitesi Başkanı Damian Collins’in 50 milyon kullanıcının bilgilerinin çalınması skandalına dair Zuckerberg’in bazı cevaplar vermesini istedi.

Zuckerberg, bu sorguya iki üst düzey yöneticisini olan Mike Schroepfer ve Chris Coxı gönderecek.

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ