Kamuoyu.org

Münbiç’ten çekilmeyeceğini açıklayan ABD, bölgedeki güçlerini takviye etti

Münbiç’ten çekilmeyeceğini açıklayan ABD, bölgedeki güçlerini takviye etti
  • DÜNYA
  • 01 Nisan 2018
  • Münbiç’ten çekilmeyeceğini açıklayan ABD, bölgedeki güçlerini takviye etti için yorumlar kapalı
  • 124 KEZ OKUNDU


, Türkiye’nin terörden temizlemek istediği ’nin ilçesine olası bir operasyona karşı tedbirlerini artırıyor. ABD ordusu, bölgedeki güçlerini takviye etti


AA’nın Menbiç’teki güvenilir yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, ABD güçleri Fırat Nehri’nin batısındaki Münbiç ilçesine askeri takviyeler yaptı.

ABD, terör örgütü işgalindeki Münbiç ilçesinin batı kısmında yer alan, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinin cephe hattına 300 asker ile çok sayıda zırhlı araç ve iş makinesi sevk etti.

ABD güçleri, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesi ile YPG/PKK arasında cephe hattını oluşturan Sacu Çayi ile ilçenin batısındaki Zub’ul Beyn köyü taraflarında konuşlandı.

Bölgeye konuşlanan ABD askerileri Münbiç ilçesine, ABD’nin Menbiç’in doğusundaki Sırrın bölgesinde bulunan Sebet üssünden geldi.

Halihazırda ABD’nin, muhaliflerin kontrolündeki Fırat Kalkanı bölgesiyle sınır hattında Tuhar, Hilvanci ve Dadat olmak üzere 3 gözlem noktası bulunuyor. 

DEVRİYELER ARTIRILDI 

Takviye unsurları, Sacu Çayi boyunda haftalık devriyeleri günlük yapmaya başladı.

ABD güçleri, eş zamanlı olarak Türkiye’nin Ceylanpınar sınır kapısı karşısındaki Rasul Ayn bölgesinde son 3 gündür devriyeler yapıyor.

Halep iline bağlı Münbiç ilçesi Ağustos 2016’dan bu yana ABD’nin desteğiyle terör örgütü YPG/PKK’nın işgalinde bulunuyor.

Terör örgütü DEAŞ’a karşı mücadele bahanesiyle YPG/PKK’ya desteğini sürdüren ABD, ilçe merkezinin DEAŞ’tan temizlenmesinin ardından YPG/PKK’lı teröristlerin ilçeden çekilerek kent merkezinin idaresinin bölge halkına vereceğini vadetmişti.

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ