Kamuoyu.org

NATO’dan Flash Açıklama!

NATO’dan Flash Açıklama!
  • GÜNDEM
  • 18 Temmuz 2017
  • NATO’dan Flash Açıklama! için yorumlar kapalı
  • 94 KEZ OKUNDU

ile arasında yaşanan krizde arabulucu rolünü üstlendiğini bildiren , Almanya’dan gelen Türkiye’ye baskı taleplerini geri çevirdi.

’daki NATO üssünde görevli Alman askerlerine, Alman milletvekillerinin yapıcağı ziyaretin Türkiye tarafından ertelenmesi taraflar arasında gerilime neden oldu. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in sözcüsü Piers Cazalet yaptığı açıklamayla, NATO genel merkezinin arabuluculuk rolünü sürdüreceğini vurgulayarak Almanya’dan gelen Türkiye‘ye baskı yapılması taleplerini geri çevirmiş oldu.

NATO sözcüsü Brüksel‘de yaptığı açıklamada, “iki tarafla da temasta bulunulduğunu” belirterek “konunun hızlı bir şekilde halledilebilmesini umduklarını” söyledi. Cazalet, müzakerelerin hedefinin “her iki taraf için de kabul edilebilir bir ziyaret tarihinin belirlenmesi” olması gerektiğini de belirterek Konya’da konuşlandırılmış olan AWACS keşif uçaklarının başka bir üsse aktarılmasının şu an gündemde olmadığını vurguladı.

Alman Federal Meclisi Silahlı Kuvvetler Ombudsmanı Hans-Peter Bartels, Konya ile ilgili anlaşmazlıkta NATO’yu Almanya‘ya destek vermeye çağırarak Türkiye’nin tavrını değiştirmemesi durumunda NATO üssünün başka bir partner ülkeye nakledilmesi çağrısında bulunmuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ