Kamuoyu.org

Nükleer Yatırımlardan Ankara’ya Para Gelecek

Nükleer Yatırımlardan Ankara’ya Para Gelecek
  • EKONOMİ
  • 19 Haziran 2017
  • Nükleer Yatırımlardan Ankara’ya Para Gelecek için yorumlar kapalı
  • 156 KEZ OKUNDU

Türkiye’nin enerjide dışa bağımlılığını sonlandıracak projelerde yatırımlara başlandı.

Türkiye’yi enerjide dışa bağımlılıktan kurtaracak nükleer yatırımlarda takvim hızlandı. Sanayi Odası (ASO) 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB)  Başkanı yaptığı açıklamada 15 bin eleman yetiştireceğiz ve Ankara’ya 8 milyar dolar gelecek dedi.

Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın Türkiye’yi enerjide dışa bağımlılıktan kurtarmak için çalışmaları hızlandığı ve nükleer projelerde çalışacak 15 bin ara elemanın yetiştirilmeye başlanması için düğmeye basıldığı ortaya çıktı.  ASO 1. Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Durukan gazetecilerle bir araya geldiği iftarda yaptığı açıklamada Türkiye’nin bu projeler için 15 bin yetişmiş insana ihtiyaç duyduğunu ve bunla ilgili çalışmalara başlandığını açıkladı. Aldıkları yeni fabrikayı eğitim binasına döndürdüklerini, 15 bin elemanı burada yetiştireceklerini anlattı.

8 Milyar Dolar Katkı

1. Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Durukan nükleer enerji faaliyete geçtiğinde orayla ilgili tüm malzemeleri ve ihtiyaçları bölgemizde yapmayı planlıyoruz dendi. Bunun da bölgeye 8 milyar dolar katkısını olacağını açıkladı. Ankara’da bunu yapacak kadar yetkin ve iyi fabrikalarımız var diye de açıklamasına ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ