Kamuoyu.org

O Çetenin Türkiye Organizatörü PTT Müdürü Çıktı

O Çetenin Türkiye Organizatörü PTT Müdürü Çıktı
  • GÜNDEM
  • 10 Temmuz 2017
  • O Çetenin Türkiye Organizatörü PTT Müdürü Çıktı için yorumlar kapalı
  • 158 KEZ OKUNDU

’da piyasa değeri 33 milyon 865 TL olan 6 ton 773 litre asit anhidrit ele geçirildi. Çetenin organizatörü olduğu iddiasıyla PTT’de çalışan şube müdürü gözaltına alındı.

İstanbul Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, Hollanda’dan yurda asetik asit ithalatı yapan 2 firmayı yakın takibe alınmıştır. Firmalar 8 palet 288 kap içerisinde yurda soktuğu kimyasal maddeyi Çatalca’da bulunan bir antrepoya indirir indirmez operasyon için düğmeye basıldı. Habertürk Gazetesinden Nihat Uludağ’ın haberine göre Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, dedektör köpekler Nitro, Taro ve Trojen ile yüklerin bulunduğu alanda detaylı arama yaptı.

Dedektör Köpekleri Uyuşturucuyu Yakaladı

Narkotik dedektör köpekleri asetik asit olarak beyan edilen yüklere tepki verdi. Bunun üzerine kimyasal madde, gümrük laboratuvarında incelemeye alındı. Asitik asit olarak beyan edilen kimyasalın imalatında kullanılan asit anhidrit olduğu belirlendi. Ele geçirilen 6 ton 773 litrelik asit anhidritin piyasa değerinin 33 milyon 865 bin TL olduğu, kimyasaldan 10 tondan fazla eroin imal edilebileceği kaydedildi. Yakalanan nun son yıllarda ele geçirilen en fazla miktar olduğu öğrenildi.

Türkiye Organizatörü PTT Müdürü Olduğu Anlaşıldı

İstanbul ve ’da düzenlenen operasyonlarda, ithalatı yapan 2 firma sahibinin de aralarında bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan firma sahipleri, “PTT Genel Müdürlüğü’nde şube müdürü olan Aydın K. bizi ikna etti. “Böylece hem siz KDV alacaksınız hem de şirketinizin cirosu artacak” dedi” şeklinde ifade verdi. Sorgunun ardından Aydın K. da gözaltına alındı.

Çete Masaj Salonunda Yakalandı

Asit anhidrit sevkıyatını kontrol etmek için İstanbul’a gelip bir otele yerleşen lı Van Der E.’de masaj yaptırırken gözaltına alındı. Çatalca Adliyesi’ne sevk edilen 8 kişi tutuklandı. Pendik Ro-Ro Limanı’nda düzenlenen başka bir operasyonda da 2 TIR çekicisi ve 1 TIR dorsesinin yedek yakıt deposuna gizlenmiş 2 ton 680 litre asit anhidrit ele geçirildi. 3 TIR sürücüsü gözaltına alınmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ