Kamuoyu.org

Organik Hoşaf Açıklaması Geldi!

Organik Hoşaf Açıklaması Geldi!
  • GÜNDEM
  • 08 Ağustos 2017
  • Organik Hoşaf Açıklaması Geldi! için yorumlar kapalı
  • 139 KEZ OKUNDU

Sosyal medyada gündeme oturan TRT ’deki girişimcilik programındaki ‘’ projesiyle ilgili konuşan programın sunucusu , “Problem hoşaf ismi, kulağa biraz komik gelmesinden dolayı mavraya gayet açık olması” dedi.

TRT’de yayınlanan “Bir Fikrin mi Var” yarışmasında ‘organik hoşaf’ projesi de finale yükselmişti. Yarışmayı ise ‘hız ayarlayan kasis’ projesi kazanmıştı. Sosyal medyada ‘organik hoşaf’a yönelik eleştiriler üzerine Vatan Şaşmaz’dan da açıklama geldi. ‘Best FM’de Ufuk Karcı’nın sunduğu Konuşan Türkiye programında konuya dair açıklamalarda bulunan programın sunucusu Vatan Şaşmaz, Türkiye’nin özellikle sosyal medyada dalga geçme problemi yaşadığını söyledi, “Kimsenin yüzüne söyleyemeyeceklerini, sosyal medyada fütursuzca konuşularak mavra yapılıyor. Maalesef birisi kırılır mı, saygı sınırını aşar mı?’ kimse bunu düşünmüyor” dedi.

Vatan Şaşmaz, “Jüriye sordum. Tamam başarılı bir içecek… Bu içeceğin pastörize edilmeden bozulmadan raflarda saklanılabilmesi de gayet iyi… Ama emin misiniz diye. Kendilerinden gayet emindiler; ‘Hayır… Bu bir girişimcilik başarısıdır. Bu milli içeceklerimizden birini anlatmayı başarırsa, muazzam bir başarı elde eder’ dediler. Ama unutmamak lazım. Bu programda sunulanlar bir icat, bir mucitlik hikayesi veya bir buluş ortaya çıkarma hikayesi değildir. Bu bir girişimcilik başarısıdır ve satacak bir ürün geliştirilmesidir” diye konuştu.

Şaşmaz, “ Çipi projesi Organik Hoşafa yenildi iddiaları doğru değil. Her ikisi de finale kalmıştır. Sonuçta finalde kazanan ise bambaşka bir proje olmuştur. Hız ayarlayan kasis projesi” dedi.

Şaşmaz şöyle devam etti: Ben de en nihayetinde sunucuyum. Ama göyle bir olayda da sunucunun dövülmesi de hep gelenek. Ben buna alışığım. Ama şunu unutmamak lazım. Orada hayalleri kırılan bir gıda mühendisi kızımız var. İnsanların konuşurken, bunu da unutmamak lazım. Problem hoşaf ismi, kulağa biraz komik gelmesinden dolayı mavraya gayet açık olması.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ