Kamuoyu.org

Özgür Özkök kilolarından kurtuldu, modelliğe atıldı!

Özgür Özkök kilolarından kurtuldu, modelliğe atıldı!
  • SAĞLIK
  • 01 Nisan 2018
  • Özgür Özkök kilolarından kurtuldu, modelliğe atıldı! için yorumlar kapalı
  • 485 KEZ OKUNDU


165 kiloya kadar çıkan , 86 kilo vererek hem sağlığına kavuştu hem de giymeyi hayal ettiği kıyafetlerin tanıtımı için modellik yapmaya başladı’de 165 kiloya kadar çıkması sonrası baş gösteren sağlık sorunları nedeniyle kilolarına savaş açan radyo programcısı Özgür Özkök, 86 kilo vererek hem sağlığına kavuştu hem de giymeyi hayal ettiği kıyafetlerin tanıtımı için modellik yapmaya başladı.
AA’nın haberine göre; kentteki bir radyoda program ve çeşitli etkinliklerde sahne sunumu yapan 38 yaşındaki Özkök, aşırı tükettiği hazır yiyecekler ve hareketsiz yaşam nedeniyle 165 kiloya kadar çıktı. Kiloları nedeniyle çeşitli sağlık sorunları yaşayan Özkök, zayıflamak için çareler aramaya başladı.
Diyetisyene giden Özkök, yürüyüşe ve kondisyon aletlerinde spor yapmaya başladı. Özkök, kararlı bir şekilde sürdürdüğü programı sayesinde 1 yıl sonra istediğini elde etti. 
Özkök, lise yıllarında uğraştığı sporu bırakmasının ardından dengesiz beslenmeyle aşırı kilo aldığını, sağlığının bozulması üzerine gittiği bir doktorun muayenehanesindeki tartıda 165 kilogramı gördüğünü anlattı. 
Bu noktadan sonra hayatının değiştiğini belirten Özkök, diyete ve spora başladığını, mide küçültme operasyonu geçirdiğini ifade etti. Özkök, 1 yıl içerisinde 86 kilo vererek 79 kiloya indiğini belirtti.Fazla kilolarından kurtulduktan sonra iş hayatında güzel gelişmeler olduğunu söyleyen Özkök, şöyle konuştu:

Özellikle sahne sunumlarında, konserlerde, festivallerde daha sık yer almaya başladım. Bunun yanı sıra birkaç firma ile kıyafet çekimi için anlaştık. Kataloglarda yer almaya başladım. Eskiden bir butiğe girdiğimde kendime kıyafet bulamazdım. Mağazalardan moralim bozuk şekilde çıkardım. Şimdi aynı ürünlerin en küçük bedenleri üzerimde, onların reklam çekimlerini yapıyorum.
   Geçmiş dönemden kalan bütün kıyafetlerini ihtiyaç sahiplerine dağıttığını, o bedene sahip kişileri bulmakta bile zorluk çektiğini aktaran Özkök, hatıra olarak sadece bir eşofmanını sakladığını söyledi. Özgür Özkök’ün 7 yaşındaki kızı Ayşe Özkök de babasının kilo vermesinden çok mutlu olduğunu ifade ederek,
KİLO VERDİ, MODEL OLDUSam Rouen, 2008’de vücut ağırlığının en yüksek yüzdesini kaybedenin ödül aldığı bir yarışmaya katıldı.
Rouen, kilo vererek yarışmayı kazanan isimlerden biri oldu.
Avustralya gazetesi The Daily Telegraph’ın haberine göre; O sıralar 19 yaşında olan Rouen, 154 kilo ağırlığındaydı. Yarışmaya katıldıktan sonra 71 kilo verdi.
Sam Rouen, kilo verdikten sonra kilo yapabilecek alışkanlıkları hayatından çıkardı ve sağlıklı beslenme ile egzersizi yaşam tarzı haline getirdi.
Şimdilerde itfaiyeci olan Sam Rouen, itfaiyecilere özel hazırlanan bir takvimde model olarak boy gösterdi.
Ancak kilolu günlerini geride bırakmış olsa da kiloya dair bazı kaygıları olan Rouen,YATAĞA BAĞIMLI 321 KİLOLUK GENÇ KIZIN MUCİZEVİ DEĞİŞİMİABD’nin Mississippi eyaletinde South Haven kentinde yaşayan 23 yaşındaki Christina, 321 kilo ağırlığında ve tamamen yatağa bağımlı bir şekilde yaşıyordu.
Hareket dahi edemeyen genç kızın yaşı ilerledikçe kilosu da artmaya başladı.
Aşırı kilosu yüzünden intihar girişiminde bulunan Christina, çok zor günler geçirdiğini söyledi. 
Kilo verip, sağlığına kavuşmayı kafasına koyan genç kızın ameliyat olabilmesi için önce biraz kilo vermesi gerekiyordu. 
Doktorunun söylediği kiloya inen Christina mide küçültme ameliyatı oldu. 
Başarılı bir ameliyatın ardından kilo vermeye başlayan Christina, aşırı kilolu olan insanlara zayıflamaları konusunda ilham oluyor.
Aşırı kiloları yüzünden hayatı adeta kabusa dönen Rachdi, kilolarından kurtulmaya karar verdi ve bıçak altına yattı.
Sağlıksız beslenme ve abur cubur yeme alışkanlığı nedeniyle aşırı kilo alan ve bu yüzden dışarıya bile çıkamayacak hale gelen genç kız, okulunu ve işini bırakmak zorunda kaldı.
Amber Rachdi’nin doktorları,
Ameliyat ve kilo vermek için sarfettiği çabaların ardından Amber Rachdi yaklaşık 200 kilo verdi.
Son halini sosyal medya hesaplarında paylaşan genç kız, aşırı kilosu yüzünden hayatı mahvolan kişiler için ilham oluyor.


Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ