Kamuoyu.org

Pakistan’da korkunç olay! Aileler 'intikam tecavüzü' için anlaştı

Pakistan’da korkunç olay! Aileler 'intikam tecavüzü' için anlaştı
  • DÜNYA
  • 27 Mart 2018
  • Pakistan’da korkunç olay! Aileler 'intikam tecavüzü' için anlaştı için yorumlar kapalı
  • 187 KEZ OKUNDU

’da korkunç bir olay yaşandı. Bir kadına tecavüz eden saldırgan, hakkında yasal işlem başlatılmaması karşılığında, kurbanın erkek kardeşinin kendi kız kardeşine tecavüz etmesini kabul etti. İki ailenin ‘tecavüz pazarlığı’ açığa çıkınca, her iki aileden toplamda 12 kişi tutuklandı.
Pakistan’da korkunç olay! Aileler 'intikam tecavüzü' için anlaştı

Akıl almaz olay geçen salı günü Pakistan’ın eyaletinde yaşandı. ’ın şehrine bağlı bölgesinde, 20 Mart tarihinde bir vakası meydana geldi. Yerel basın, saldırganın ailesinin özür dilemek ve konuyla ilgili uzlaşma sağlamak üzere kurbanın ailesini ziyaret ettiğini yazdı.

Kurbanın ailesini, saldırganı affetmeyi kabul etmeleri karşılığında, ailenin erkek çocuğunun saldırganın kız kardeşine tecavüz etmesini şart koştu. Saldırganın ailesi de, bu mide bulandıran pazarlığı kabul etti ve ‘’ gerçekleşti. Aile toplantısına 12 kişinin katıldığı belirtilirken, de ilk tecavüzden 1 gün sonra, 21 Mart tarihinde gerçekleşti.

İlk tecavüz vakasının ardından ailelerin şikayetçi olmaması üzerine bir polis memuru tarafından olay açığa çıkarılmış. Pir Mahal polis memurlarından Shaukat Ali Javed, durumu farkederek müdürüne bildirmiş. Olayın ortaya çıkması üzerine, aralarında ikinci tecavüz kurbanı kadın da dahil 4 kadının olduğu 12 kişi tutuklandı.

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ