Kamuoyu.org

Papaz, 3 Genç Kızın Tecavüzüne Uğradı

Papaz, 3 Genç Kızın Tecavüzüne Uğradı
  • GÜNDEM
  • 27 Temmuz 2017
  • Papaz, 3 Genç Kızın Tecavüzüne Uğradı için yorumlar kapalı
  • 166 KEZ OKUNDU

’de parasını almak için borç verdiği kadının evine giden , 3 kadının tecavüzüne uğradı.

21 yaşındaki Sandra Ncube, 23 yaşındaki Riamuhetsi ve 25 yaşındaki Mongive Mpofu isimli üç kadın, parasını vermek için eve çağırdıkları papazı önce yere yatırıp bağladı, ardından yatak odasına götürüp etti.

Mağdur olan papazın mahkemedeki avukatı Petros Shoko’nun talebi üzerine tecavüze uğrayan papazın ismi gizli tutuldu.

PAPAZA ZORLA SAHİP OLDULAR

Avukat mahkemede şunları söyledi : Müvekkilim kadınlardan bir tanesi borç para vermişti. Borcunun ödenemesini isteyen papaz kadınlar tarafından içeri davet edildi. Kadınlardan bir tanesi papazı belinden tutup yere yatırıken bir diğeri zorla papazın pantolonunu soydu.

İki kadın, papazı çıplak bir şekilde yatağa yatırıken üçüncü kadın ise, diğer odadan kondom getirip papaz ile isteği dışında zorla ilişkiye girdiler.

TECAVÜZÜ KABUL ETMEDİLER

Kadınlar çıkarıldıkları mahkemede papaza tecavüz ettiklerini kabul etmemelerine rağmen papaza, fiziksel saldırıda bulundukralını kabul ettiler.

“HER ZAMAN BANYO YAPARKEN İZLERDİ”

Kadınlardan Mlauzi mahkemede yaptığı açıklamada, “Papazın banyo yaparken kadınların etrafında dolanıp izlemek gibi bir alışkanlığının olduğu ve papazın, her zaman banyo yaparken banyosuna girerek kendisini izlediğini” söyledi.

“PAPAZ UYARILMAYI TECAVÜZ OLARAK ALGILADI”

Papazın uyarılmayı tecavüz olarak algıladığını söyleyen Mlauzi, “Papazın kendisine heycan duymadığını ve inancı gereğini kendisine dokunmadığını söyemesi üzerine, papazın gerçekten uyarılma problemi yaşayıp yaşamadığını görmek için papaz ile fiziksel temas kurmaya çalıştığını ve papazın uyarıldığını görmek kendisinin ve arkadaşlarının görmek istediği şey olduğunu ama papazın bunu tecavüz olarak algıladığını” belirtti.

MAHKEMEYE KADAR CEZAEVİNDE KALACAKLAR

Mahkemey çıkarılan üç kadın 7 Ağustos tarihinde yapılcak olan mahkemeye kadar ceza evinde tutulacaklar.

DAHA ÖNCEDEN DE AYNI TÜR OLAY OLDU

Zimbabve’de bu ayın başlarında bir erkek öğretmen üç kadın tarafından kaçırılıp tecavüz edildiğini iddia ederek hastaneye kaldırılmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ