Kamuoyu.org

Patlayıcıları Biberle Saklamışlar

Patlayıcıları Biberle Saklamışlar
  • GÜNDEM
  • 01 Temmuz 2017
  • Patlayıcıları Biberle Saklamışlar için yorumlar kapalı
  • 160 KEZ OKUNDU

Gaziantep’de yapılan operasyonlar sonucu ’nın Suriye ayağı olan ’ye ait olan yüklü miktarda ele geçirildi. Şüpheliler köpeklerin koklayarak bulamaması için üstlerine kırmızı pul biberle kapladıklarını itiraf etti.

PYD’ye yönelik Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada 70’i TNT 146 kilo patlayıcı ve 8 kişi ele geçirildi. Aralarından Mahmut adlı kişi verdiği ifadede Suriye örgütünün sorumlusu “Mizgin” kod adıyla anılan kadından aldıkları talimatla Kilis üzerinden Gaziantep’e geçtiklerini ve kadının bidonları arap bir şahıstan alacaklarını, onları bahçe gibi bir yere gömüp köpekler bulamasın diye de üstüne pul biber dökmemiz tembihlendi dedi.

3 Gün Keşif Yaptılar

Gaziantep otogarından doğrudan Şanlıurfa’ya geçip orada eniştesine gizlendiğini, örgütle iletişime geçtikten sonra Gaziantep’e geri dönüp patlayıcıları gömdüklerini itiraf etti. Patlayıcılar için 75 liraya üç bidon ve yarım kilo kırmızı pul biber aldıklarını belirtti. Saklayacakları yer için 3 gün keşif yapmışlar. Saklamak için seçtikleri bağ evinden kimse şüphelenmesin diye seçtikleri bir aile ve çocuklarını da bağ evine yerleştiren çete patlayıcıları o araziye gömdüler.

Finansmanda Kullanılan Paralarda Oradaydı

sonucu ele geçirilen 9 kilo 551 gram altın, 967 Bin Dolar 1060 sterlin, 4655 avro ve 72 bin 900 Tl’den oluşan ve örgütün finansmanında kullanıldığı düşünülen para ele geçirildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ