Kamuoyu.org

PKK’lı Teröristler Kerkük’te Siper Aldı.

PKK’lı Teröristler Kerkük’te Siper Aldı.
  • GÜNDEM
  • 16 Ekim 2017
  • PKK’lı Teröristler Kerkük’te Siper Aldı. için yorumlar kapalı
  • 187 KEZ OKUNDU

Son dakika: ’ten şoke eden fotoğraflar!

Kerkük’te ve federal polis güçleri sabahın erken saatlerinde güneyden ilerleyerek, K1 Askeri Üssü, Baba Gürgür Yatağı, Kerkük Kuzey Şirketi, ’nin 70’inci Tugay üssü ve Kerkük Havalimanı’nda denetimi tamamen sağladı. ’den silah alan terör örgütü PKK’lı militanlar, ellerindeki silahlar ile kent merkezindeki bazı cadde ve sokak başlarını tuttu.

Peşmergelerin çekilmesinin ardından güvenlik güçlerinin birçok stratejik bölgede kontrolü sağladığı Kerkük’te, dumanlar yükselmeye başladı.

’ne (KYB) bağlı Peşmergelerin, Kerkük’ün güneyinden çekilmesiyle birlikte,  ordusu ve ona destek veren federal polis güçleri, boşaltılan mevzilere yerleşip, zırhlı araçlarla ana caddelerde denetimi sağladı

Kerkük’ün güney bölgesindeki () bayrakları da federal polis güçlerince indirildi.

Kente Irak ordusu ve federal polis güçleri girerken, Haşdi Şabi‘nin ise cephe arkasında kaldığı henüz Kerkük’e girmediği belirtiliyor.

Kerkük’ün iç kesimiyle Erbil ve Süleymaniye’ye giden yolların denetimi halihazırda Peşmerge’de. Ancak kentin batısındaki Mekteb Halid Cephesi’nde ise çatışma çıktığı, söz konusu bölgeden dumanların yükseldiği görülüyor.

Dükkanların Kepenk

AİLELER KAÇIYOR

Öte yandan bazı Kerküklü aileler, oluşan kaos ortamından dolayı Erbil ve Süleymaniye‘ye doğru hareket ediyor.

Kerkük’teki Türkmen mahalleleri ve parti binalarının olduğu bölgelerde ise sessizlik hakim. Bazı Türkmenler ise parti binaları ve sokaklarının başında olası bir kaosa karşı tetikte bekliyor.

PKK’LILAR SOKAK BAŞLARINDA

Peşmerge’den ağır silah alan terör örgütü PKK’lı teröristlerin ise ellerindeki silahlar ve bindikleri hummerlarla kent merkezinde tur attıkları görülüyor. PKK’lıların Peşmerge’nin çekildiği kent merkezindeki bazı sokak başlarını tuttuğu, ellerine silah alan gönüllü Kürt sakinleri yönlendirdiği iddia ediliyor.

indirdiği kentte tam bir kaos ortamı hakim, mesai günü olmasına rağmen iş başı yapılmazken, okullar da kapalı.

Peşmerge’nin ani bir şekilde çekilmesine öfkelenen bazı kent sakini Kürtlerin ise gönüllü olarak ellerine silah alıp sokak başlarında durduğu, Süleymaniye’ye dönen Peşmerge tanklarının ise vatandaşlar tarafından devrildiği görüldü.

Kaynak: Milliyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ