Kamuoyu.org

Prens Salman İran'la 10-15 yıl içinde savaşabiliriz

Prens Salman İran'la 10-15 yıl içinde savaşabiliriz
  • DÜNYA
  • 30 Mart 2018
  • Prens Salman İran'la 10-15 yıl içinde savaşabiliriz için yorumlar kapalı
  • 93 KEZ OKUNDU

Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman (MbS), iki haftalık ziyaretinde İran'a baskının artırılması talebinde bulundu.
Prens Salman İran'la 10-15 yıl içinde savaşabiliriz

Wall Street Journal (WSJ) gazetesine konuşan MbS, uluslararası toplumun daha fazla yaptırımla İran’a baskıyı artırmasını istedi.

’ın de facto lideri, ”İran’la askeri çatışmadan kaçınmak için bunu başarmalıyız, eğer bunu başaramazsak muhtemelen 10-15 yıl içinde İran’la savaşacağız” dedi. 

MbS, ABD ziyaretine başlamadan önce CBS’in 60 Dakika programına verdiği mülakatta İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’den ‘Ortadoğu’daki yeni Hitler’ diye söz etmişti.

Genç prens, ”Suudi Arabistan nükleer bombası olsun istemiyor, ama hiç şüphe yok ki, İran nükleer bomba geliştirirse biz de mümkün olduğunca çabuk aynısını yaparız” diye konuşmuştu.

Bunun üzerine İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, Suudi Veliahtı’nı ‘hezeyan içindeki toy bir kişi’ diye nitelemişti. Şimdiki halde İsrail, Ortadoğu’da nükleer silah sahibi tek güç konumunda.

Bu arada ABD’de Yahudi lobisiyle de görüşen 32 yaşındaki prens, New York temasları çerçevesinde dini hoşgörü mesajı çerçevesinde farklı inançların liderleriyle biraraya geldi. Grubun içinde iki haham da olduğu beliritildi.

 

Kaynak: Hürriyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ