Kamuoyu.org

Prof. Dr. Ekrem Müftüoğlu Kansere Yenik Düştü

Prof. Dr. Ekrem Müftüoğlu Kansere Yenik Düştü
  • SAĞLIK
  • 27 Temmuz 2017
  • Prof. Dr. Ekrem Müftüoğlu Kansere Yenik Düştü için yorumlar kapalı
  • 157 KEZ OKUNDU

15 yıl önce henüz 17 yaşındayken lösemiye yakalanan oğlunu kaybeden ‘kanser uzmanı’ Prof. Dr. , akciğer kanserine yenik düşerek önceki gün .

25 yıllık doktorluk hayatında kan hastalıklarıyla uğraşan 3 çocuk babası Müftüoğlu, 15 yıl önce henüz 17 yaşındayken lösemiye yakalanan tek oğlu Sinan Müftüoğlu’na da ilik nakli ameliyatı yaptı. Ancak ameliyattan iki hafta sonra oğlunu kaybetti. Bu olaydan sonra muayenehanesini kapatan Prof. Dr. Müftüoğlu, bir süre önce akciğer kanserine yakalandı. Dicle Üniversitesi Onkoloji Hastanesi ile Ankara’da tedavi gören Prof. Dr. Müftüoğlu, hafta sonu aniden rahatsızlandı. Yoğun bakım servisine alınan Müftüoğlu, önceki gün yaşamını yitirdi.

OĞLU SİNAN İLE AYNI KADERİ PAYLAŞTI

Bölgede “kanser uzmanı” olarak bilinen Prof. Dr. Ekrem Müftüoğlu, 15 yıl sonra oğlu Sinan gibi aynı kaderi paylaştı. Prof. Dr. Ekrem Müftüoğlu için Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından tören düzenlendi. Törene eski Bakan Prof. Dr. Sacit Günbey, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ufuk Aluçlu, Prof. Dr. M. Emin Yılmaz, mesai arkadaşları, fakülte dekanları, çok sayıda akademik personel, Müftüoğlu ailesi ve yakınları katıldı. Müftüoğlu, Mardin Kapı’daki aile mezarlığında toprağa verildi.


TÜRKİYE’NİN BİRÇOK İLİNDEN GELEN HASTALARINI SAĞLIĞINA KAVUŞTURDU

Yıllarca kanser üzerine bilimsel araştırmalar yapan Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hematoloji Ana Bilim Dalı eski Başkanı Prof. Dr. Ekrem Müftüoğlu, başta Güneydoğu kentleri olmak üzere Türkiye’nin çeşitli kentlerinden gelen hastaları sağlığına kavuşturdu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ