Kamuoyu.org

Putin ile Ruhani için Ankara’da alarma geçildi

Putin ile Ruhani için Ankara’da alarma geçildi
  • DÜNYA
  • 03 Nisan 2018
  • Putin ile Ruhani için Ankara’da alarma geçildi için yorumlar kapalı
  • 149 KEZ OKUNDU


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ev sahipliği yapacağı “” konulu üçlü zirvede buluşacak Devlet Başkanı Putin ile Cumhurbaşkanı Ruhani’nin güvenliğini 4 bin polis sağlayacak


Cumhurbaşkanı ’ın ev sahipliği yapacağı ” Suriye” konulu üçlü zirvede buluşacak Rusya Devlet Başkanı ile İran Cumhurbaşkanı ’nin güvenliğini 4 bin polis sağlayacak.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Rusya Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani bugün Ankara’ya gelecek. Her iki lider için Esenboğa Havalimanı’nda geniş güvenlik önlemleri alınacak. Liderlerin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile kalacakları otellere gidiş için kullanacakları güzergahlarda yaya polisler görev yapacak. Güzergahlar geçiş öncesinde kontrol edilerek araç ve yaya trafiğinden arındırılacak. Geçişler öncesinde üst geçitlerde yaya trafiği engellenecek.

Ankara’da iki gün sürecek temasları sırasında Putin ve Ruhani’nin konaklayacakları otellerde de geniş güvenlik önlemleri alındı. Liderlerin kalacakları katlar tamamen kapatılırken, ziyaret süresince otel çevresi ile buralara açılan sokak ve caddelerde de önlemler sürecek. Çevre sokaklarda oluşturulacak uygulama noktalarında araç ve yayaların, aramaları yapıldıktan sonra girişlerine izin verilecek.

Öte yandan liderlerin güzergahları ile kalacakları otellerin çevresindeki yüksek binalarda özel harekat timleri görev yapacak. Putin ve Ruhani’nin güvenliğini iki gün süreyle toplam 4 bin polis sağlayacak.

Kaynak: HaberTürk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ