Kamuoyu.org

Putin, Rusya’daki 755 Amerikalı Diplomata Kapıyı Gösterdi

Putin, Rusya’daki 755 Amerikalı Diplomata Kapıyı Gösterdi
  • DÜNYA
  • 30 Temmuz 2017
  • Putin, Rusya’daki 755 Amerikalı Diplomata Kapıyı Gösterdi için yorumlar kapalı
  • 124 KEZ OKUNDU

Rusya lideri , ’nin Rusya’ya karşı yeni yaptırım kararının ardından Rusya’daki 755 Amerikalı diplomatla ilişkilerin kesileceğini bildirdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Washington yönetiminin Rusya’ya karşı yaptırım kararının ardından Rusya’daki 755 Amerikalı diplomatla ilişkilerin kesileceğini bildirdi.

“HİÇBİR ŞEYİ CEVAPSIZ BIRAKMAYACAĞIZ”

Konuyla ilgili açıklama yapan Putin, “Bir şeylerin değişmesi için uzun bir süre bekliyorduk. Durumun değişebileceğini umuyorduk. Ancak hiçbir şey değişmeyecek. Cevapsız bir şey bırakmayacağımızı göstermenin zamanı geldiğine karar verdim” dedi.

“755 DİPLOMAT FAALİYETLERİNE SON VERECEK”

ABD’nin Rusya’daki sayısını da eleştiren Putin “Diğer olası tetbirlere veya diplomatik kurumların çalışmaları bakımından bu sayının çok veya az olduğu konusuna gelince, bu rakam oldukça fazla. Çünkü binin üzerinde ve teknik görevli Rusya’da çalıştı ve hala çalışıyor, bunların 755’inin ise faaliyetlerine son vermeleri gerekecek. Bu oldukça fazla” dedi.

SAYI 455’E DÜŞÜRÜLECEK

Öte yandan ABD Kongresi geçtiğimiz günlerde Moskova yönetimine karşı yaptırım uygulama kararı almıştı. Kararın ardından Rusya Dışişleri Bakanlığı, her iki yönetimde çalışan sayısının eşitlenerek, personel sayısının 455’e düşürüleceğini bildirmişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ