Kamuoyu.org

Putin, “Şeytan-2” füzesiyle bir daha gözdağı verdi

Putin, “Şeytan-2” füzesiyle bir daha gözdağı verdi
  • DÜNYA
  • 30 Mart 2018
  • Putin, “Şeytan-2” füzesiyle bir daha gözdağı verdi için yorumlar kapalı
  • 123 KEZ OKUNDU

Batı arasında diplomasi cephesinde ilişkiler kopma noktasına gelen , fırlattığı füzeyle gözdağı verdi.
Putin, “Şeytan-2” füzesiyle bir daha gözdağı verdi

 1 Mart tarihinde ’in federal meclis konuşmasıyla dünyaya gözdağı verdiği, ancak varlığı uzmanlar tarafından sorgulanan “Sarmat” (Şeytan-2) akıllı kıtalar arası Rusya Savunma Bakanlığı tarafından dün bir daha fırlatılarak dünyaya gösterildi.

Korkunç silahın Moskova’nın savaş envanterinde yerini almak üzere olduğunu kanıtlamak için yapılan gövde gösterisi dün askeri poligonlardan birinde gerçekleştirildi. Sarmat füzesinin başarıyla denendiğini duyuran Savunma Bakanlığı yayın organı “Kızıl Yıldız” gazetesi “Rusya’nın son model nükleer vurucu gücünü oluşturacak Sarmat füzesinin ikinci başarılı denemesi yapıldı. Şimdiki fırlatma füze beynine girilen parametrelerin hedefe ulaşma sırasında doğru çalışıp çalışmadıklarını test etme amacı taşıyordu. Deney sonucunda akıllı kıtalar arası füzenin verimli çalıştığı bir kez daha kanıtlanmış oldu” dendi.

Rusya’nın savaş nöbeti tutmaya başlayacak ayrılan başlıklı ve akıllı “Sarmat” (Şeytan-2) füzesi Sovyetler Birliği yıllarında Rusya ve Ukrayna tarafından ortaklaşa üretilen “Voyevoda” (Şeytan-1) füzesinin yerini alacak. Rusya ile Ukrayna arasında 2014 yılında patlak veren krizin ardından Putin yönetimi eski ortak füzeden vazgeçerek Rus milli Şeytan füzesini üretmeyi öncelikli hedefler arasına almıştı

Kaynak: Hürriyet

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ